Hobi olarak başladı! Yumurtasını 150 liradan satıyor

Kuşadalı girişimci Ramazan Kaplan "Çevreden gelen yumurta talepleri de beni bu işe itti. Yavru ve yumurta talebine yetişemiyorum. Önümüzdeki günlerde anaç deve kuşu sayısını artırmayı planlıyorum" dedi.

Hobi olarak başladı! Yumurtasını 150 liradan satıyor
Hobi olarak başladı! Yumurtasını 150 liradan satıyor
GİRİŞ 26.10.2020 11:53 GÜNCELLEME 26.10.2020 12:57
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde hobi olarak başladığı deve kuşu yetiştiriciliği işinde çiftlik kuran Ramazan Kaplan, talebe yetişemediğini söyledi.

 

 

Değirmendere Mahallesi'nde oyuncak dükkanı bulunan Ramazan Kaplan, 2 yıl önce kiraladığı arsada, hobi olarak, satın aldığı 2 deve kuşuna bakmaya başladı.
Deve kuşu yetiştiriciliği konusunda internette araştırmalar yapan Kaplan, yumurtasının 150, etinin kilogramının 170 liraya alıcı bulduğunu öğrenince işi geliştirmeye karar verdi.

Çiftliğinde bir kişiyi istihdam eden ve deve kuşu sayısını 80'e çıkaran Kaplan, Türkiye'nin farklı illerine tanesi 150 liradan yumurta gönderiyor. Kaplan, yavru deve kuşunu 1200 ila 2 bin liradan, anaç deve kuşunu da 9 bin liradan satıyor.Kaplan, AA muhabirine, muhabbet kuşu beslediği çocukluk yıllarından itibaren hayvanlara meraklı olduğunu dile getirdi.

İnternette araştırma yaparken deve kuşu besleyebileceğine karar verdiğini anlatan Kaplan, "Önce iki deve kuşu ile başladım. Sonra çiftliği büyütmeye karar verdim. Çevreden gelen yumurta talepleri de beni bu işe itti. Yavru ve yumurta talebine yetişemiyorum. Önümüzdeki günlerde anaç deve kuşu sayısını artırmayı planlıyorum." dedi.

Kaplan, deve kuşu yetiştiriciliğinin koyun ve inek yetiştiriciliğinden daha karlı olduğunu aktararak, "Saymakla bitmeyecek özellikleri var. Yumurtası protein bakımından çok zengin. Kimi evini haşerelerden korumak kimi süs kimi de uzman tavsiyesi üzerine hastalıklarına şifa diye istiyor. Yumurtası kadar etine de talep çok fazla." diye konuştu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 10
 • maliyeci 5 ay önce Şikayet Et
  vergisini ödesin de kaça satarsa satsın onun bileceği iş.
  Cevapla
 • Muco 5 ay önce Şikayet Et
  Ödüyor.Niye Ödemisin
  Cevapla
 • EGELİ 5 ay önce Şikayet Et
  Ramazan kardeş dükkanın önüne sandalye atıp oturma gelene geçene engel oluyorsun milletin hakkına giriyorsun.kaldırım senin oturacağın yer değil milletin yürümesi içindir bide ayak ayak üstüne atıyorsun insanlara saygı duy.sırf bu yüzden senn dükkana girip alışveriş yapmıyorum
  Cevapla
 • mardini 5 ay önce Şikayet Et
  80 deve kuşu en az 250 bin ediyor. helal olsun
  Cevapla
 • ulvi 5 ay önce Şikayet Et
  adam nasıl köşeyi dönüş porche alacak tabiki 150 tl satarak
  Cevapla
 • YAKUP 5 ay önce Şikayet Et
  helal olsun abi işinde başarılar bizim insanımız hep öyledir. zahmetini maliyet kısmını düşünmezler sen boşver bunları
  Cevapla
 • Ramazan kaplan 5 ay önce Şikayet Et
  Kardeş inan öyle degil ben parada gözüm yok Yusuf misali az olsun helal olsun
  Cevapla
 • Ali 5 ay önce Şikayet Et
  Rekabet olmadimi herkes kafasina göre bir fiyat cikariyor. Mesela Almanyada dünyanin 4 bir yanindan yiyecek icecek gelir, rekabet cok. Türk mali pahali oldumu hollanda ispanya yunanistan, polonya mali lair vesaire uzar böyle
  Cevapla
 • Ramazan kaplan 5 ay önce Şikayet Et
  Kardeş biz bu işin çogalıp insanların kaliteli et yemesini istediğim için başladım dünyanın lüks restorantlarında en pahalı et timsah deve kuşu dur en ucuzu danadır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle