Ticaret Bakanlığı ve Amazon anlaştı

Ticaret Bakanlığı, dijital ortamda eğitim faaliyetlerine hız verdi. Sanal Ticaret Akademisi, Export Akademi gibi eğitim uygulamaları ve Facebook ile KOBİ'lere yönelik çevrimiçi eğitim portalını hayata geçiren Bakanlık, Amazon Türkiye ile de dijital eğitim alanında iş birliğine gitti.

Ticaret Bakanlığı ve Amazon anlaştı
Ticaret Bakanlığı ve Amazon anlaştı
GİRİŞ 18.05.2020 13:20 GÜNCELLEME 18.05.2020 13:20
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Amazon Türkiye, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Boğaziçi Üniversitesinin ortaklaşa hayata geçirdiği KOBİ’lere yönelik "BiTıkla Avrupa" online eğitimlerine, KOBİ'lerin e-ticaretinin artırılması için Bakanlık da eğitimleriyle katkı sunacak.

KOBİ'leri e-ihracata daha çok yönlendirmeyi hedefleyen ve Türkiye genelinde TOBB'a bağlı ticaret ve sanayi odalarında ücretsiz düzenlenecek eğitim seminerleri, firmalara Avrupa'ya e-ihracat yolunda baştan sona rehberlik etmeyi amaçlıyor. Eğitimlerde dünyada e-ticaretin seyri ve online pazar yerlerinin satıcılara sunduğu avantajlara ilişkin önemli bilgiler yer alıyor.

Ticaret Bakanlığı uzmanlarınca hazırlanan eğitim programlarıyla da Bakanlığın hizmetleri ve destekleri hakkında bilgiler aktarılıyor.

KOBİ'lerin yanındayız

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Kovid-19 salgınının etkisiyle online platformların daha fazla kullanılmaya başladığına dikkati çekerek, Bakanlığının dijitalleşme anlamında çok önemli projelere ve eğitim programlarına imza attığını ifade etti.

KOBİ’lerin dijitalleşmelerine yardımcı olmaya ve ihracat kapasitelerini artırmaya devam etmek adına Bakanlığın önemli çalışmalar yaptığına işaret eden Pekcan, söz konusu eğitim programının da özellikle e-ihracat alanında küçük girişimcilere yol göstermek için önemli rol oynayacağını belirtti.

Pekcan, Bakanlığın KOBİ’lerden esnafa, kadın ve genç girişimcilerden ihracatçılara hizmetlerini ve desteklerini çok basit dilde ve kısa filmler, animasyonlar, videolarla aktardığını kaydederek, bunun yanı sıra KOBİ’lerin e-ticaretin sağladığı imkanlardan en etkin şekilde yararlanmaları için online satış platformları, elektronik ticaret altyapı sağlayıcıları ve ödeme kuruluşlarıyla "E-Ticaret olarak KOBİ’lerin Yanındayız" dayanışma kampanyasını başlattıklarını bildirdi.

Girişimcilere "tek tek dokunmaya" ve KOBİ’lere, küresel arenada rekabet edecek yetenekleri kazandırmaya devam edeceklerini vurgulayan Pekcan, "Kovid-19 pandemisi nedeniyle hızla değişen dinamik ortamda, Bakanlığımız KOBİ’lerimizi özellikle e-ihracatla dünyaya açmak için dijital dönüşüm çalışmalarına liderlik etmeye devam edecek." değerlendirmesinde bulundu.

ETİKETLER
dijital işbirliği
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • üzgünüm 4 gün önce Şikayet Et
  devlette yabancı yazılımlar kullanılmamalı, bir sürü yerli yazılım firması yerli çözüm var. Yabnacı yazılıma ödenene lisans paralarına aboneliklere yazık. Devletin bu konuda önder olması lazım. Çok üzücü gerçekten böyle haberleri gördüğüm zaman çok üzülüyorum.
  Cevapla
 • yorumcu 5 gün önce Şikayet Et
  Bu Amazon'un ticâret yapış şekli bir sektöre girmek ve sektörde kendisi hâriç kim varsa batırmaktır. Şeytana yakın bize uzak olsunlar
  Cevapla
 • yer 6 gün önce Şikayet Et
  yerli platformlar yokmuydu
  Cevapla
 • mehmet aga 4 gün önce Şikayet Et
  Maalesef yerliler doğru dürüst iş becermiyor.Dolandırıcılık, bozuk mal, kargo sorunu.Milleti şeytana muhtac ediyolar.
  Cevapla
 • COR 1 hafta önce Şikayet Et
  öldün usa
  Cevapla