KOSGEB'den düşük faizli kredi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "KOBİ Finansman Destek Programı" kapsamında girişimci KOBİ'lere işletme veya makine teçhizat kredisi kullandırılacağını açıkladı

KOSGEB'den düşük faizli kredi
KOSGEB'den düşük faizli kredi
GİRİŞ 04.11.2019 12:01 GÜNCELLEME 04.11.2019 12:03
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığınca (KOSGEB) KOBİ'lerin rekabet güçlerini artırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla "KOBİ Finansman Destek Programı" hazırlandığını ifade etti.

 

KOBİ'lerin 3 yıl süreyle istedikleri zaman limitleri dahilinde söz konusu destekten yararlanabileceklerine işaret eden Palandöken, "Girişimciler, 12 aylık vadede sadece anapara ve 3,75 puanlık faiz veya kar payı ödemesi yapacak, 18 aylık planlamada, faiz veya kar payı oranı 4'e çıkacak." değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, kredi üst limitinin 50 bin lira olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:

 

 

"KOSGEB, KOBİ'lerin rekabet güçlerini artırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla 'KOBİ Finansman Destek Programı' hazırladı. Girişimcilik eğitimi alan 70 bin kişi bu fırsatı iyi değerlendirmeli. Kredi de üst limit sadece girişimcinin genç, kadın, engelli, gazi veya şehit yakını olması durumunda 70 bin liraya kadar çıkabilmektedir. Başvurular ise KOSGEB tarafından belirlenen 3'ü devlet bankası olmak üzere 10 bankadan birine yapılabilecek ve teminat sıkıntısı çeken KOBİ'ler Kredi Garanti Fonuna başvurabilecekler."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • müfit 6 ay önce Şikayet Et
  benim gibi faize bulaşmak istemen binlece esnaf var bu gibi destek programlarından faydalanamıyor. devletimizin bunlar için birşey yapması lazım bizler zaten aktif esnaflarız. bu gibi destek programlarında faydalanan yeni esnafların %70 şi 3 yıl içinde batıyor. verilen destek boşa gidiyor.bu desteğinde geri dönüşü yok. oysaki teminat ve kefil karşılığı esnafa faizsiz kredi verilse devletimizin kendini garantiye alması daha makul değil mi.
  Cevapla
 • islami 6 ay önce Şikayet Et
  fa iz haramdır haram haramdır varmı ötesi düşükmüş haramdır bulaşmayın
  Cevapla
 • KEMAL 6 ay önce Şikayet Et
  Bir bankacı olarak söyleyebilirim ki bu işler hep yanlış yapılıyor. Bankalar zaten bu tür işlere yanaşmıyor. Yeni kurulan işletmeler 3 yıl içinde %90 batıyor. Çinde olduğu gibi devlet hem sermaye ve hem de teçhizat konularında ortaklık yapmalı. Kimseye para vermeyecek. İşletmeyi devlet kurup denetlemesi lazım.
  Cevapla
 • Harun 6 ay önce Şikayet Et
  Bu haber çıkalı bir haftayı geçti ama bankaların bilgisi yok gelen bir tebligat yok.
  Cevapla
 • Sayim 6 ay önce Şikayet Et
  Doğru bankalar henüz doğrulamıyor bugün sordum
  Cevapla