Satış sorumlusuydu şimdi 40 ülkeye ihracatı yapıyor

Denizli'de mermer ihracatı yapan bir firmada satış sorumlusu olarak çalışırken Denizli Ticaret Odası'nın açtığı girişimcilik kursuna katılan Ayşe Kırbaş (39), kendi şirketini kurarak patron oldu. Kırbaş, Avrupa, Uzak Doğu ve Orta Doğu'daki toplam 40 ülkeye mermer ihracatı yapıyor.

Satış sorumlusuydu şimdi 40 ülkeye ihracatı yapıyor
Satış sorumlusuydu şimdi 40 ülkeye ihracatı yapıyor
GİRİŞ 08.06.2019 11:14 GÜNCELLEME 08.06.2019 11:22
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Denizli'deki bir mermer ihracatı firmasında satış sorumlusu olan evli ve 1 çocuk annesi Ayşe Kırbaş, 3 yıl önce Denizli Ticaret Odası'nın açtığı girişimcilik kursuna katıldı. Kursu başarıyla tamamlayan Kırbaş, sertifikasını aldıktan sonra 10 bin dolar yatırım yaparak, mermer sektöründe faaliyet gösteren kendine ait bir şirket kurdu.

 

 

Kırbaş, ardından yurt dışındaki ülkeleri tek tek dolaşıp, Denizli mermerini tanıtmaya başladı. Kentteki fabrikalardan satın aldığı mermerleri yurt dışına pazarlayan Kırbaş, şimdi Avrupa, Uzak Doğu ve Orta Doğu'daki 40 ülkeye ihracat yapıyor.

 

 

'BAŞARIYA ODAKLANDIM' 

Kendi işini kurma hayalini gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu belirten Kırbaş, "12 yıl boyunca farklı firmalarda satış sorumlusu olarak çalıştım. 3 yıl önce kendi işimi kurmaya karar verdim. Denizli Ticaret Odası'nın girişimcilik kursunun ardından kafamda yapacağım işi netleştirdim. Bu konuda tereddütlerim de vardı. Daha sonra bu işi başarabileceğime inandım ve yalnızca başarıya odaklandım. Kendi şirketimi kurup sıkı bir çalışma temposunun içerisine girdim. Çantamı alıp, yurt dışındaki ülkelerde Denizli mermerinin tanıtımını yaptım" dedi.
 
Kadınların kendi ayakları üzerinde durmasının ülkenin ilerlemesi açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayan Ayşe Kırbaş, "Şirketimi kurduğum ilk yıl 2 milyon dolarlık mermer ihracatı yaptık. Şu an 40'ın üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. ABD, Çin,Almanya, Katar, Mısır, Singapur, Malezya en çok satış yaptığımız ülkeler. Kentte üretilen mermerin her çeşidini yurt dışına satıp, ülkemize döviz getiriyoruz. Doğal taş aşığı bir insanım. Mesleğimi çok seviyorum ve başarılı olduğum için çok mutluyum. Bir kadın isterse başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Aynı anda hem ailemizi geçindirebilir, hem de ev işlerimizle ilgilenebiliriz" diye konuştu.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 9
 • Wan Minit... 2 yıl önce Şikayet Et
  eski çalıştığın işin satış sorumluluğundan kendi isteğinlemi ayrıldın yoksa işten attılarmı seni?sen sanki eski işyerinden öc alırcasına hareket etmişe benziyorsun.meyev veren ağacı taşlarlar.
  Cevapla
 • Ali VELİ 2 yıl önce Şikayet Et
  Ayrıldığın şirketin müşterilerine satış yapıyorsan bunu başarı diye anlatma, etik bile değil bu durum. Ancak, yeni müşteriler kazandırmışsan ülkeye helal olsun
  Cevapla
 • can 2 yıl önce Şikayet Et
  helal olsun azimli sabırlı çalışkan girişimci kadınmış
  Cevapla
 • ramazan 2 yıl önce Şikayet Et
  takdir edilirsen degil; taklit edilirsen başarılısın. copy paste :) rızık Allah tan. kaçsanda peşinden kovalıyor işte. Rabbim bolca verenlerden eylesin cümlemizi.
  Cevapla
 • falcon 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu kadına eski patronu yuh sana dese bütün kadın hakları savunucuları linç eder ama kadının yaptığı gayrı ahlaki bunu da kimse anlamaz eskiden birisi dükkan açacağı zaman ustasından izin isterdi racondu bu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle