Kendi çabasıyla öğrendi! Tanesi 400 TL'den satılıyor

Kütahya'nın Emet ilçesinde yaşayan Ali Altınışık hiçbir eğitim almadan yaptığı süs kabağı sanatı ile tüm Türkiye'den sipariş almaya başladı.

Kendi çabasıyla öğrendi! Tanesi 400 TL'den satılıyor
Kendi çabasıyla öğrendi! Tanesi 400 TL'den satılıyor
GİRİŞ 07.05.2019 13:48 GÜNCELLEME 07.05.2019 13:48
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Emet ilçesi Yeniceköy'de yaşayan 3 çocuk babası Ali Altınışık, yaptığı sanatla adından söz ettirmeyi başardı. Tamamen kendi çabasıyla öğrendiği işte zaman içerisinde kendisini geliştiren Altınışık, sipariş de almaya başladı.

Altınışık, "Geçen yıl bir arkadaşım 50 adet süs kabağı tohumu verdi. Köyde bulunan arazime ektim. 200 adet süs kabağı hasat ettim. Daha sonra internetten süs kabağı kullanılarak yapılan süs eşyalarını araştırdım. İlk olarak çıkardığım şablonlarla süs kabaklarına şekil verip aydınlatma yöntemiyle üretip satmaya başladım. Satışlarımı internet üzerinden yaptım. Daha sonra sosyal medya üzerinden otellerden, iş yerlerinden siparişler almaya başladım. 1 yılda bu sanatta hiç eğitim almadan çok yol katettim. Şu anda internete bakmadan kendi tasarladığım şablonları yapabiliyorum. Yaptığım ürünleri 100 ile 400 lira arasında satıyorum. Bu işi daha da ilerletip güzel bir sergi açmayı planlıyorum. Ülkemizde ve dünyada oldukça ilgi gören bu sanatın Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde kurs olarak verilmemesini hayretle karşılıyorum. Gençlerimiz bu eğitimi alırlar ve dünya piyasası için bu sanatın önü açılırsa ciddi bir gelir kaynağı olacağından eminim. Ben kendi imkanlarımla evimde üretmeye devam edeceğim" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • halil ibrahim 1 yıl önce Şikayet Et
  Afern hemsehrim kutahya tarafinda bu kabak guzel olurdu eskiden tarim desteslensin hem is kapisi hem organik biz eskiden sapini ucundan acar ve bosaltip icine su koyar misir kocanindan yada tahtadan agzina kapak yapip organik matara idi ayra koyardik pekmez koyardik soguk corba sut koyardik kuru yiyecek leride koyardik uretiminde desteklenirse iyi olur dogal masrapa da su tasida oluyor
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  memleketimin çalışkan insanlarına helal olsun.
  Cevapla
 • davut 1 yıl önce Şikayet Et
  Tebrikler.Başarılar dilerim.
  Cevapla
 • Mahmut 1 yıl önce Şikayet Et
  Halk Eğitim Merkezlerinde veriliyor
  Cevapla