KOBİ'lerin alacaklarına devlet destekli güvence

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile birlikte gerçekleştirilen yeni düzenlemeyle KOBİ'lerin alacaklarını uygun maliyetle sigorta ettirebileceklerini belirterek, "Zor rekabet ortamında daralan kar marjlarıyla ayakta kalmaya çalışan KOBİ'lerimiz için önemli bir sistem." ifadesini kullandı.

KOBİ'lerin alacaklarına devlet destekli güvence
KOBİ'lerin alacaklarına devlet destekli güvence
GİRİŞ 06.02.2019 11:41 GÜNCELLEME 06.02.2019 12:41
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ASO'dan yapılan yazılı açıklamada, oda tarafından düzenlenen "Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi Bilgilendirme Toplantısı" ile sanayicilere sistemin işleyişi hakkında bilgi verildiği bildirildi.

 

 

ASO Başkanı Nurettin Özdebir'in toplantıda yaptığı konuşmada, sanayicilerin, özellikle de KOBİ'lerin en büyük sorunlarının uzun vadeler ve teminatsız alacaklar olduğunu aktardığı belirtildi.

Artık 120 günlük vadelerin peşin kabul edildiği bir noktaya gelindiğine dikkati çeken Özdebir, şunları kaydetti:

 

 

"Çek alıyorsunuz 4 ay sonrasına, üzerinde karekod da var. Firma sağlam gözüküyor ama bakıyorsunuz 3 gün sonra konkordato talebinde bulunmuş. Bu durumda küçük ölçekli firmalar büyük sıkıntıya giriyor. KOSGEB ile birlikte gerçekleştirilen yeni düzenlemeyle KOBİ'ler uygun maliyetle alacaklarını sigorta ettirebilecek. Zor rekabet ortamında daralan kar marjlarıyla ayakta kalmaya çalışan KOBİ'lerimiz için önemli bir sistem. Dünyada bu işi yapan sigorta şirketlerinin bile çok beğendiği bu yeni sistemin başarılı olmasını diliyorum."

Toplantıya, Özdebir'in yanı sıra Halk Sigorta Ticari Alacak Sigortası Müdürlüğü Direktörü Ali Sertaç Canal ve çok sayıda ASO üyesi sanayicinin katıldığı da kaydedildi.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
nurettin özdebir
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • EYT ÖNERİ-311 1 yıl önce Şikayet Et
    Çalışan EYT'liler için "Kardeşim şu ortamda işin gücün varken yaşın gelene kadar çalış" diyoruz, NOKTA. Ama inşaat sektörünün durmasıyla, inşaata bağlı yaklaşık 200 iş kolunda ciddi bir işsizlik var. Aylardır işsiz kalmış, yaşı da ilerlemiş o kadar gencin arasından sıyrılıp iş de bulamamış, işe girdi-çıktı yapıldığı için işsizlik maaşı alamamış ya da maaşı düşük gösterildiğinden işsizlik maaşını çok az ve kısa süreli alabilmiş vs. Akıp giden ev kirası, faturalar, çoluk çocuğun masrafları da var. Şimdi bu durumda olan kardeşlerimiz için bir şeyler yapmalı. İşe alımlarda, EYT’liler öncelikli olur. Emeklilik yaşı gelene kadar yarım emekli maaşıyla emekli olur, sonra maaşından kesilir.
    Cevapla