KOBİ’lere 'nefes kredisi' çağrısı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü Koçer, tüm KOBİ'lere, finansmana erişimde büyük bir imkan olan, toplam 7,5 milyar liralık 'Nefes Kredisi' kullanma çağrısında bulundu.

KOBİ’lere 'nefes kredisi' çağrısı
KOBİ’lere 'nefes kredisi' çağrısı
GİRİŞ 11.04.2018 16:04 GÜNCELLEME 11.04.2018 16:04
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, TOBB öncülüğünde başlatılan KOBİ'lere yönelik "Nefes Kredisi"ne başvuruların devam ettiğini anımsattı.
 
İlki 2017 yılında verilen ve ikinci safhası Başbakan Binali Yıldırım tarafından İzmir'de açıklanan "Nefes Kredisi"nin toplam hacminin 7,5 milyar lira olduğunu vurgulayan Koçer, tüm KOBİ'lere, finansmana erişimde büyük bir imkan olan, bu çok avantajlı krediden yararlanma çağrısında bulundu.
 
Koçer, şu ifadeleri kullandı:
 
"TOBB öncülüğünde başlatılan Nefes Kredisi projesi, aylık yüzde 0,99, yıllık yüzde 11,88 gibi bir oranla, 6 ay anapara ödemesiz, sonrasında 12 ay ödemeli Kredi Garanti Fonu (KGF) destekli önemli bir kredi imkanıdır. Denizbank, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım bankaları şubeleri aracılığıyla başvurusu yapılan bu kredi, Türkiye ekonomisinin kahramanları olan KOBİ’ler için büyük bir imkan. Bu imkan sayesinde KOBİ'lerimizin rekabet gücü artacak, daha fazla yatırım ve daha fazla üretim olacak, istihdama ve ülke ekonomimize büyük katkı sağlanacak.
 
Nefes Kredisi kaynağını oluşturan TOBB'a bağlı oda ve borsalarımızın kaynaklarını, üyelerinin finansman ihtiyacını karşılamaya yönelik bir finans projesi haline getirmelerini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Finansta İnovasyon' olarak değerlendirmiş olmaları, Nefes Kredisi projesinin önemini daha da artırmıştır."
 
Komisyon Sözcüsü Koçer, hükümetin iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi, büyümenin sürdürülebilmesi için TBMM'ye gönderdiği yasa tasarılarının, Plan Bütçe Komisyonunda hızla görüşülerek Meclis gündemine alınması ve kanunlaşması için her türlü çaba ve gayretin gösterildiğini de vurguladı.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • Yalçın yüksel 1 yıl önce Şikayet Et
  Oda aidatlarını toplamaktan başka bişey değil,muracat ediyorsun kefil istiyorlar,bu şartlarda bu piyasada kefil bulmak imkansız bunu bile bile insanları sıkıntıya sokuyorlar.devlet yüzde 80 ine kefil deniyor yüzde 20 si için yinede kefil istiyorlar.gereksiz bi çalışma başarısız
  Cevapla
 • şahin 3 yıl önce Şikayet Et
  nefes kredisi kgf ekranlarında sorun var sonuçlanmıyor 20 gün oldu.
  Cevapla
 • Karahanlı 3 yıl önce Şikayet Et
  rüzgar yapmayın lütfen alamıyoruz biz şuanda sistem yok diyor şubelerimiz haftada 1 firmaya anca veriyorlar !!!!!!
  Cevapla
 • Mehmet Ali 3 yıl önce Şikayet Et
  KOBİ lerin nefesi neden kesildi bunu soran var mı? OSTİM de firmalar patır patır adam işten çıkarıyorlar. %7.4 lük büyüme neden OSTİM e uğramadı soran var mı?
  Cevapla
 • fakir 3 yıl önce Şikayet Et
  Şu veya bu ad altında toplanmış olan para babaları devletten geçiniyor. Onlara teşvik vs gidi değişik adlar altında verilen para bana verilse ben de fena bir işi adamı olmam. daraldığım yerde devletin yakasına yapışıp para kopardıktan sonra iş adamı olmakta ne vara? Öz kaynak diye bir şeyleri söz konusu bile değil. geleni yut, cebe indir. bitince devleten yenisini doldur. oh be!! lüküs hayat diye buna denir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle