KOBİ'lere 36 ay vadeli finansman desteği

Akbank, KOBİ'lere 6 farklı ödeme seçeneği ile 36 ay vadeye ve 50 bin liraya kadar kredi imkanı sunuyor.

KOBİ'lere 36 ay vadeli finansman desteği
KOBİ'lere 36 ay vadeli finansman desteği
GİRİŞ 05.04.2018 11:25 GÜNCELLEME 05.04.2018 13:20

Akbank'tan yapılan açıklamaya göre banka KOBİ'lerin işlerini büyütmeleri, rekabette öne çıkmaları için dijitalleşmeden krediye kadar farklı konularda ürün ve hizmetler sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda Akbank, "Gönlüne Göre Öde Kredisi" ile de KOBİ'lere nakit akışları doğrultusunda geri ödemeleri koşullarını gönlüne göre belirleme imkanı sunuyor. 36 ay vadeye ve 50 bin liraya kadar kullanılabilen kredi KOBİ'lere 6 farklı ödeme seçeneği sunuyor. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, her zaman piyasanın nabzını tutan bir banka olarak, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını yakından izlediklerini belirtti.

 

 

İş ortağı olarak konumlandırdıkları müşterilerinin her platformda yanında olmaya çalıştıklarını ifade eden Oğuz, KOBİ'lerin finansman ihtiyaçlarının kritik ancak bu finansmana uygun ödeme koşullarıyla erişmesinin de bir o kadar önemli olduğunun altını çizdi.

Oğuz, şunları kaydetti:

"Bu gerçekten hareketle onlara sunduğumuz ürün ve hizmetleri çeşitlendirmeye devam ediyoruz. KOBİ'lerin ödeme ve tahsilat dönemleri yani nakit akışı ticari ve kurumsal firmalar gibi çok düzenli değil. Dolayısıyla hem krediye ihtiyaç duyuyorlar hem de kredi geri ödemelerinde esnekliğe sahip olmak istiyorlar. KOBİ'lerin nakit ihtiyaçlarını farklı ödeme alternatifleri ile gönlüne göre karşılayabilecekleri bir finansman modeli olan Gönlüne Göre Öde Kredisi de bu noktada önemli bir kolaylık ve bu sebeple büyük ilgi görüyor.

36 ay vadeye ve 50 bin liraya kadar kullanılabilen kredimizle KOBİ'lerimize 6 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz. Kredi ödemeleri alışılageldik aylık eşit taksitler halinde yapılabildiği gibi 3 ya da 6 ay geri ödemesiz dönem alternatifleriyle de yapılabiliyor. Müşterilerimiz ayrıca 2 ya da 6 ayda bir ödemeli veya kullandırım tutarının yüzde 20'sinin son taksitte ödeyecekleri eşit taksitli kredi seçeneklerinden de yararlanabiliyor. Böylelikle, kredi geri ödemelerini, işlerinin durumuna göre, istedikleri gibi ayarlayabiliyorlar. KOBİ’lerimizi esnek ödeme seçeneklerini öğrenmek ve kullanmak üzere Akbank şubelerimize bekliyoruz."

KAYNAK: AA