Büro Memur-Sen’den ödüllü fotoğraf yarışması

Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Büro Memur-Sen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 'Ödüllü Fotoğraf Yarışması' düzenliyor.

Büro Memur-Sen’den ödüllü fotoğraf yarışması
Büro Memur-Sen’den ödüllü fotoğraf yarışması
GİRİŞ 18.01.2018 16:16 GÜNCELLEME 18.01.2018 16:16

Memur-Sen'e bağlı Büro Memur-Sen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ödüllü fotoğraf yarışması düzenliyor. ‘Merhamet ve Kadın’ konulu fotoğraf yarışmasına herkes katılabilecek. Yarışmaya katılımlar 26 Şubat 2018 tarihinde son bulacak.

Yarışma, kadınların hayattaki rolüne ve önemine dikkat çekmek amacıyla, ‘Merhamet ve Kadın’ temasıyla gerçekleştirilecek. Herkesin katılabileceği yarışmada birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye ise bin lira para ödülü verilecek. Mansiyon ödülü 750, jüri özel ödülü ise 500 lira olacak. Katılımcılar, yarışmayla ilgili şartnameye 'buromemursen.org.tr' adresinden ulaşabilecek. Yarışmaya katılımlar, 26 Şubat 2018 tarihinde son bulacak. Yarışmanın sonucu ise 28 Şubat 2018 tarihinde açıklanacak ve dereceye girenlere ödülleri düzenlenecek bir programla verilecek.

Yarışma hakkında açıklamalarda bulunan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Vecdi Yanbaz, “Kadınlar, eş olma, anne olma, çalışan olma gibi hayatta farklı roller üstlenmektedir. Buna bağlı olarak da kadınlar sorunların daha fazla muhatabı olmaktadır. Kadınlar, tüm sorunların üstesinden sabır ve merhametiyle gelmektedir. Toplumun ve ailenin temel direği olan kadınların haklarına, yaşadığı zorluklara, başarılarına dikkat çekmek için ödüllü fotoğraf yarışması düzenliyoruz. Yarışmamızda kadınların merhamet yönünün ön plana çıkarılmasını istiyoruz. Bunun için yarışmamızın konusunu ‘Merhamet ve Kadın’ olarak belirledik. Şimdiden yarışmaya katılan herkese başarılar diliyorum” dedi.