İhracatçıya yeşil pasaport müjdesi!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "İhracatçıya yeşil pasaport kararı Bakanlar Kurulunda dün imzadan çıktı, yakında dağıtılmaya başlanır." dedi.

İhracatçıya yeşil pasaport müjdesi!
İhracatçıya yeşil pasaport müjdesi!
GİRİŞ 21.02.2017 14:00 GÜNCELLEME 21.02.2017 14:00

Tüfenkci, bakanlık toplantı salonunda Müstakil Sanayici ve İşadamları  Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal ve  beraberindeki heyeti kabul etti.

Burada konuşan Tüfenkci, istikrar ve güvenin en fazla iş adamları için  gerekli olduğunu vurgulayarak, "Koalisyonların ve hükümetsiz kalmanın Türkiye'de  maliyetini biliyoruz. Parlamenter sistemin darbeler ürettiğini de yaşayarak  gördük." değerlendirmesinde bulundu.

Tüfenkci, mevcut sistemin vesayet odaklarına açık olduğunu belirterek,  sistemin her zaman kriz yaratabileceğini vurguladı.

Sistemin bürokratik zorluklarından bahseden Tüfenkci, "2016’da alınan  kararlar ancak 2017’de hayat geçirilebiliyor. İhracat seferberliği ile ilgili  yapmış olduğumuz teşvikler ve uygulamalar daha hayata geçmedi, yeni yeni geçiyor.  İhracatçıya yeşil pasaport kararı Bakanlar Kurulunda dün imzadan çıktı, yakında  dağıtılmaya başlanır." diye konuştu.

Tüfenkci, ayrıca, Ankara'nın ihtiyacı olan fuar alanının en kısa  zamanda hayata geçirileceğini de sözlerine ekledi. Kabulde, MÜSİAD heyeti  Tüfenkci'ye sorunlarını ve taleplerini iletti.