İş adamlarına yeşil pasaport

İş adamlarına yeşil pasaport verilmesi için düzenleme yapılıyor.

İş adamlarına yeşil pasaport
İş adamlarına yeşil pasaport
GİRİŞ 25.06.2016 15:28 GÜNCELLEME 25.06.2016 15:28
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Hükümet, İngiltere'nin AB'den çıkması ile başlayan krize ve küresel durgunluğa meydan okuyan 500 milyar dolarlık ihracat hedefine odaklı "vizyon paketi" hazırladı. Meclis'e gönderilen yaklaşık 100 maddelik tasarıda, ihracatçıya iki yıllığına yeşil pasaport verilmesinden yurtdışındaki gayrimenkulünü de satıp parasını getirene sınırsız güvenceye, yatırımcıdan tek kuruş imar, inşa harcı alınmamasından turizmin de ihracat sayılmasına kadar önemli başlıklar yer alıyor. 

İHRACAT TUTARINA GÖRE PASAPORT
 
İş adamlarının uzun süredir gündeme getirdiği bir talep karşılık buluyor.Hükümet'in Meclis'e gönderdiği yatırım ortamının iyileştirilmesi yasa tasarısıyla pasaport yasası da değişiyor.
 
Tasarıdaki maddeye göre son üç yıllık ortalama ihracat tutarı Bakanlar Kurulu'nun belirleyeceği değerin üstünde olan firma yetkililerine yeşil pasaport verilecek. İşadamlarının yeşil pasaport süresi iki yıl olacak.

YORUMLAR 3
 • misafi 6 yıl önce Şikayet Et
  Bukadar kolay olmamalı. Bunun için ben yıllarca çalıştım,okudum.
  Cevapla
 • Görüntü 6 yıl önce Şikayet Et
  Aslında mantıklı madem vizeleri kaldırmıyorlar bari iş adamları vizeyle uğraşmasın
  Cevapla
 • murat 6 yıl önce Şikayet Et
  yesil pasaport herkese verilmemeli ingiltere mesela yeşile bile vize uyguluyor. eğer cok fazla genisletilirse diğerleri de uygular ki istenilenin aksi hasıl olur evdeki bulgurdan da oluruz. Hasılı adamlarını iyi secmeli.
  Cevapla