Aydın Doğan'a zorla getirme kararı

Aydın Doğan hakkında, 'gazete baskını' davasıyla ilgili ifade vermediği gerekçesiyle zorla getirme kararı çıkarıldı.

Aydın Doğan'a zorla getirme kararı
Aydın Doğan'a zorla getirme kararı
GİRİŞ 28.01.2016 12:41 GÜNCELLEME 28.01.2016 13:38
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Doğan Grubu'nun patronu Aydın Doğan, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan Coşkun'un Nişantaşı'ndaki evi önünde saldırıya uğraması ardından yaptığı ziyaret sonrasında, "Nuru Osmaniye'deki gazete binamı mafya bastı. İlan servisinde çalışan kızlarımızı yerde sürükledi. Polise haber verdik. Polis götürdü ve sebebi anlaşıldı. Mafya meşhur Drej Ali dedi ki, 'Siz bizi haber yaptınız onun için bastık.' Olay karanlık kalmadı" demişti.

Aydın Doğan hakkında bu beyanının yalan olduğu iddiasıyla yapılan şikâyet üzerine soruşturma açılmış iddianın hedefindeki Ali Yasak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe verip, "Aydın Doğan doğru söylemiyor. Yargılanıp beraat ettiğim bir olayı gerçekmiş gibi anlatıyor" demişti.

Savcılıkça başlatılan soruşturma çerçevesinde müşteki sıfatıyla ifade veren Ali Yasak ifadesinde, "1990'da adamlarımla Aydın Doğan'ın gazetesini basıp çalışanlarını yaraladığım iddiasıyla dava açıldı. Ancak yapılan yargılama sonucu ben ve kardeşim beraat ettik. Karar Yargıtay aşamasından da geçerek kesinleşmiştir. Size kararın bir örneğini sunuyorum. Buna rağmen Aydın Doğan gazetecilere adımı vererek, beraat ettiğimi bildiği bir olayda itham ederek hakaret etmiştir. Davacı ve şikâyetçiyim." sözlerini kullanmıştı.

Savcılığın olay ile ilgili Aydın Doğan'a gönderdiği ifade davetine rağmen Aydın Doğan'ın ifade davetine icabet etmediği anlaşıldı. Yazılı savunma yapan ve yaşlılığını öne sürerek adliyeye gelmeme yönünde irade gösteren Aydın Doğan hakkında zorla getirme kararı çıkardı. Aydın Doğan zorla getirme kararına rağmen ifadeye gitmezse hakkında yakalama kararı çıkarılacak.

Sabah

YORUMLAR 7
 • temiz bey 6 yıl önce Şikayet Et
  bu kişi yolcu edilmedikten sonra Türkiyeye huzur yok !
  Cevapla
 • İbo 6 yıl önce Şikayet Et
  Bu adam kendını ne sabıyor rahmı kocun beslemesı vatan hayının
  Cevapla
 • polat 6 yıl önce Şikayet Et
  Asin onu, meydanda oynatin, türkiyeyi kendi cikarlari icin kullanan
  Cevapla
 • Murat TS 6 yıl önce Şikayet Et
  melocan sen çok büyütmüsün aydın ı
  Cevapla
 • summak 6 yıl önce Şikayet Et
  tüyü bitmemiş yetim hakkına göz dikenlerin sadece eline değil ayaklarına boynunada kelepçeler takacaksın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle