Yalçın: Suça azmettirene methiye mi bekleniyor?

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kayseri’de teşkilatı ile bir araya geldi. Yalçın, gazeteci Adem Özköse'ye hapis cezası verilmesi kararına sert tepki gösterdi.

Yalçın: Suça azmettirene methiye mi bekleniyor?
Yalçın: Suça azmettirene methiye mi bekleniyor?
GİRİŞ 23.10.2017 13:08 GÜNCELLEME 23.10.2017 14:19

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, teşkilatı ile bir araya geldiği il divan toplantılarına devam ediyor. Yalçın’ın son durağı Kayseri’ydi. Yalçın, Eğitim Bir-Sen Kayseri Şubesinin düzenlediği aylık il divan toplantısına katılarak teşkilatına seslendi.

Kayseri Şubesinin aylık divan toplantısına AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri Müftüsü Şahin Güven, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Memur-Sen’in Adana, Aksaray, Kahramanmaraş, Karaman, Konya, Kırşehir, Nevşehir, Niğde ve Sivas il başkanları, bağlı sendikaların Kayseri şube başkanları, il ve ilçe yönetimleri, Genç Memur-Sen ve Kadın Komisyonu üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Yalçın burada yaptığı konuşmada, “Bizim sendikacılığımız, sadece sendikal kazanımlarla, kamu görevlilerine kazandırmakla yetinen bencilliği reddeder. Milletimiz de kazanmalı, ülkemiz de kazanmalı, devletimiz küresel rekabetin, diplomasinin, ulusalüstü siyasetin kazanan tarafında yer almalıdır” dedi.

“Azmettiriciye Azmettirici Demenin Karşılığı Ceza Değil Ödül Olmalıdır”

“Türkiye’nin en büyük emek hareketi olarak varlık nedenimizi; Bütün kamu görevlilerini, emeğin ve ekmeğin değerini bilen herkesi davasına ortak eden, yan yana duran, kol kola giren, bereket ve heybeti oluşturan, ülkeyi ve dünyayı dönüştüren bir Memur-Sen olarak görüyoruz” diyen Yalçın, “Kazandıklarımızı kaybetmemek için istikrar her açıdan ilk şart.  Siyasette istikrar, ekonomide ve diplomasi de istikrar, medeniyet duruşunda, özgürlük anlayışında, çözüm arayışında istikrar şart. İstikrar yoksa ya kaos vardır ya da kapıdadır. Biz kaos arayışlarına da tanıklık ettik. Gezi olayları, 17-25 Aralık ve 6-7 Ekim olayları küresel kanlı kalkışma eylemleridir. Amaç Türkiye’yi Suriye’ye çevirmekti. Bu denli kanlı kalkışmalarda rolü olan siyasileri eleştirmek bir haktır. Bu hakkı kullanan gazeteci bir arkadaşımızın cezalandırılması ise kabul edilemez bir durumdur. Yasin Börü, Fırat Simpil gibi merhamet yüklü çocukları merhametsizce katledenler ne dememizi bekliyorlar? Suçun azmettiricisine methiye mi bekleniyor? Biz Adem Özköse kardeşimizin yanındayız. 6-7 Ekim olaylarında halkı sokağa çağırarak onlarca vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan, çukur siyaseti, çukur terörü yüzünden kamu düzenini bozduran, hendeklere yerleştirilen patlayıcılara göz yumarak güvenlik güçlerinin şehit edilmesine ve yaralanmasına neden olan; yüzlerce masum insanı evsiz bırakanlarında hak ettiği cezayı almalarından yanayız” dedi.

Kalkan: Enerjimizi Bir İrfan Mektebinden Alıyoruz

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, Kayseri’de yapılan çalışmaları anlattı. Kalkan, “Bir avuç erdemli samimi ve yürekli insanın başlattığı bu kutlu yürüyüş şehrimizde de on binlerle devam ediyor. Teşkilat olarak üyelerimizden aldığımız güç ve cesaretle yollara revan olduk seferimize devam ediyoruz. Mescidi aksayı düşünde gören ruhtan besleniyoruz. Zulmü alkışlamayan ve zalimin hasmı olan fakat mazlumu seven bir irfan mektebinden enerjimizi alıyoruz” dedi.

Tamer: Memur-Sen’in Türkiye’ye Katkılarını Önemli Buluyoruz

Toplantıda bir selamlama konuşması yapan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ise “Memur-Sen kurulduğu günden beri Türkiye’ye sunduğu katkıları bir kenara koymak mümkün değil ve bunlar son derece önemli. Başından beri emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ayrıca Kayseri’de eğitime vermiş olduğunuz katkılardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Yalçın, Yedi Güzel Adam Kütüphanesi ve Gençlik Merkezi’nin Açılışını Yaptı

İl divan toplantısının ardından ise Kayseri Şubesi tarafından Genç Memur-Sen ve Kadınlar Komisyonu çalışmaları için tahsis edilen Gençlik ve Kültür Merkezi’nin ve açılışı yapıldı. Açılışa Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Kayseri ile çevre illerin şube başkanları katıldı.

Açılışta konuşan Yalçın, “Keşke rahmetli Mehmet Akif İnan hayatta olsaydı da, bir kişiye başladığı ve tabela asacak yer bulamadığı mücadelesinin, sadece gençlerin ve kadınların hizmetine verilen mekanlar açtığımız kadar büyüdüğünü görseydi. Gençler ve kadınlar için açılan bu mekan, çok hayırlı hizmetlere ev sahipliği yapacaktır. Yeter ki bu şartların kıymetini bilelim ve ona göre mücadele edelim” dedi.

Gençlik Merkezi’nin ardından Melikgazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kurulan Yedi Güzel Adam Koridoru ve Kütüphanesi’nin açılışına geçildi. Yalçın burada da kütüphaneyi inceledi. Yalçın ayrıca Melikgazi öğrencileri ile bir süre hasbihal etti.