Taşeron işçiler için kadro müjdesi!

Taşeron işçiler için kadro müjdesi eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelik'ten geldi.

Taşeron işçiler için kadro müjdesi!
Taşeron işçiler için kadro müjdesi!
GİRİŞ 07.10.2015 15:02 GÜNCELLEME 07.10.2015 15:02
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelik, Şanlıurfa'da yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi. Taşeron işçiler için iş güvencesi verileceğini belirten Çelik, asgari ücretin bin 300 lira olacağını söyledi.

Çelik, "Taşeronla ilgili yasa meclise geçmiş ve bakanlar kuruluna sunulmuştu. Hükümet kurulamadığı için gerekli netice alınamadı. Kamuda çalışan taşeronlara iş güvencesi getirdik. Bakınız karayollarında çalışan yaklaşık 6 bin işçimiz bu anlayışla şimdi kadroya geçti. Aynı şekilde kamuda çalışanlara iş güvencesi gelecek. Taşeron işçiler artık çalışacak mıyım, çalışmayacak mıyım diye endişe etmeyecek ve iş güvencesine sahip olabilecek" ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • öğretmen 5 yıl önce Şikayet Et
  Yapın sınavı alın işçinizi. Kamuda çalışan taşeronluğu kaldırın ama işe alımı sınavla yapın kardeşim. Hem eski bakansa neden konuşuyor. hala bakanmı sanıyor kendisini. demekki hala bakan!
  Cevapla
 • hımmmm 5 yıl önce Şikayet Et
  2017 aralık olabilir
  Cevapla
 • rrr 5 yıl önce Şikayet Et
  bu zam 2016 aralıkta ise biz oyu ocakta verene verelim o zaman
  Cevapla