5 milyonun zam pazarlığı başlıyor

Memurların ve memur emeklilerinin gözü toplu sözleşmede. 3 Ağustos'ta hükümetle görüşmeler başlayacak.

5 milyonun zam pazarlığı başlıyor
5 milyonun zam pazarlığı başlıyor
GİRİŞ 13.07.2015 09:57 GÜNCELLEME 13.07.2015 09:57
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Önümüzdeki ay hem 2016 ve 2017 zamları belli olacak hem de kamu görevlilerine ve memur emeklilerine önemli haklar getirecek talepler karara bağlanacak.

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın'ın verdiği bilgiye göre; 3 Ağustos'ta görüşmeler başlayacak. 23 Ağustos'ta taraflar ya uzlaşarak toplu sözleşme imzalayacak ya da uyuşmazlık tutanağı imzalayacak.

26 Ağustos, Hakem Kurulu'na başvurunun son günü. 31 Ağustos, toplu sözleşme görüşmelerinin (Hakem Kurulu kararları da dahil) bitiş tarihi.

ETİKETLER
maaş memurlar
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Volkan 4 yıl önce Şikayet Et
  arkadaşlar geçen sözleşme masasında Gündoğdu bizi çok pis sattı 2 yıldır maaşım eridi gitti normal şartlarda maaşa en az 350 tl zam gelmesi gerekirken sadece 190 lira geldi bu arada her şeye zam geldi elektriğe %15 suya %150 yiyeceğe %100 inşallah bu sefer güzel bir seyler alırızda maas biraz düzelir.
  Cevapla
 • al alşi 4 yıl önce Şikayet Et
  10 milyon memur ve memur ailesini satan kişiyi nasıl millet vekili sıralamasına kuydular 10 milyonu satan 80 milyonu hemen satmazmı diye sormazmı memur
  Cevapla
 • oğuz 4 yıl önce Şikayet Et
  memur'da memur tek onlar var bu memlekette, emekliye ne verdiler
  Cevapla
 • hasan 4 yıl önce Şikayet Et
  Allah aşkına ne olur bu sefer milletvekili olmak için bizi ucuza satmayın.
  Cevapla
 • Doğrusu bu 4 yıl önce Şikayet Et
  Memursen memurun sırtından kendi geleceğini garantiliyor Geçen sefer Ahmet Gündoğdu milletvekili oldu bu dönemde başkası olur memur yine havasını alır bu iş burada biter
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle