Esnafın Gezi Parkı eylemini 1 kişi durdurdu

Taksim Esnaflar Platformu isimli bir grup, Gezi Parkı olaylarından dolayı işyerlerini kapatmak zorunda kaldıklarını belirterek eylem yaptı. Esnaf, eylemler nedeniyle müşterilerin Beyoğlu ve Taksim'e gelmekte çekindiğini dile getirdi.

Esnafın Gezi Parkı eylemini 1 kişi durdurdu
Esnafın Gezi Parkı eylemini 1 kişi durdurdu
GİRİŞ 02.08.2013 16:34 GÜNCELLEME 03.08.2013 17:10
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Taksim meydanı'na yürümek isteyen grubu sivil bir polis memuru durdurdu polis eylemcilere yürüyüşün yasak olduğunu söyleyince grup taşıdıkları dövizleri indirip olaysız dağıldı.

Galatasaray Meydanı'nda toplanan Taksim Esnaflar Platformu üyeleri, 'Gezi dediniz emeğimizi yediniz', 'Dikkat eylem var', 'Direniş Menüsü esnaf kan ağlıyor' yazılı dövizler taşıdı. Grup adına açıklama yapan Taksim Esnaflar Platformu Başkanı İbrahim Güder, "Sevgili Gezi Eylemcileri, Beyoğlu'nda 25 bin tane esnaf var. Yaklaşık 100 bin kişiye iş aş istihdam sağlamaktayız. Ekmeğimizi esnaflıkla kazanmaktayız. Yeme, içme, eğlence, moda, altın, konaklama sektörlerinde faaliyet gösteriyoruz. İstanbul ve Türkiye turizminin ana kapısı Beyoğlu'dur. Beyoğlu hapşırsa Türkiye nezle olacak kadar Beyoğlu ticaretin can damarıdır. En ufak bir olumsuzluktan en önce biz etkileniriz. Taksim'den bir kargaşa resmi işlerimizi bıçak gibi keser. 27 Mayıs günü taşınmak ya da koparılmak istenen ağaçları korumak için hepimizin takdirle karşıladığı duyarlı bir eylem gerçekleştirildi. Müdahalelerle eylemin şekli de içeriği de hızla değişti, Binlerce kişi farklı gerekçelerle, Gezi Parkı'nın çevresinde eylemlere katıldılar. Taşkınlıkları ile bilinen marjinal gruplar, hem eylemin tadını, hem de harekete geçen demokratik muhalefet duygularını gölgeledi. Türkiye olarak bir şiddet sarmalının içine düştük" diye konuştu. Çakır, olaylar nedeniyle çok sayıda iş yerinin kapandığını dile getirdi. Yapılan basın açıklamasının ardından Taksim meydanı'na yürümek isteyen grubu sivil bir polis memuru durdurdu polis eylemcilere yürüyüşün yasak olduğunu söyleyince grup taşıdıkları dövizleri indirip olaysız dağıldı.

KAYNAK: DHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 18
 • Jet Ali 7 yıl önce Şikayet Et
  HAYATTA HER ŞEYİN BİR BEDELİ VARDIR?. HAYATTA HER ŞEYİN BİR BEDELİ VARDIR? Biri kazanırken biri kesin kaybeder?Esnafa şahsen üzülüyorum. Ama ne olsun PKK ya tavizler sürüp Kürdistanmı kurulsun sesmi çıkarılmasın? Türkiye tavizler ülkesi olmuş esnafın derdi hafif kalır?önce Türkiye sonra esnaf?
  Cevapla
 • suleyman d 7 yıl önce Şikayet Et
  bilge(!) nin önersindeki Kazlıçeşmeden seslenen "teyze" ler gerçekten sanal alem dahil tüm Türkiyeyi salladı :)). Böyle "bilge" lerle ; Öyle "teyze" lerle durmak yok yola devam :))
  Cevapla
 • bilge 7 yıl önce Şikayet Et
  SES SİSTEMİ KURULSUN EYLEMLER BAŞLADIMI ESNAF -TEYZELER -İMANLI İNSANLAR ONLARA KIZSIN -AZARLASIN . -ey gençler ,ey entel üniversiteliler ,ey ulusalcı bölücü kardeşim ey terör kardeşim ne oluşsan ol gel Mevlananın dediği gibi haklarını savun ama yakıp -yıkma seni kukla gibi kulanan patronların çocukları Harvardlarda okurken ferarriye binerken sen niye gaz yiyiyorsun ,niye cop yiyiyorsun ,niye kendini kullandırıyorsun akıllı ol dış devletlere kendini kukla etme -maskara olma tarzında farklı -anonslar yapılabilir bence çok etkili olur .
  Cevapla
 • bekir terzi 7 yıl önce Şikayet Et
  ekmek kazanamıyoruz. ah esnaf kardeşim ekmek derdinde haklısın ama biz oynanan oyun büyük diyoruz sen ekmek derdindesin. çıkıp şunu haykır bizi kimse bölemez de. yok sadece ekmek derdindeysen daha büyük dert çıkacaktı başına haberin olsun. kaldı ki biz çapulculara önce yardım eden sonrada parasının musluğu kesilince sizin gibi meydanlara inen esnafta gördük. lafım herkesedir ayrım yoktur... arının sokmasından kaçıp yılan ısırığına razı olmak gibidir bu durum...
  Cevapla
 • suleyman d 7 yıl önce Şikayet Et
  ASIL GIRTLAĞINI SIKACAK AVM KÜLTÜRÜNÜN KUŞATMASINA KARŞI PROTESTO GELİŞTİRMESİ GEREKEN ESNAF(!) NEYİN PEŞİNE DÜŞMÜŞ HAYRET! . Gerçi beyoğlunun 25.000 esnafının binde birinin bu eyleme katılmasına bakarak geriye kalan binde 999 unun yaklaşan sondan haberdar olduğunu düşünüyorum! Bilgi sahibi olma notu: AVM Derneği Başkanının: “2013 sonuna kadar açılacak 35 avm ile Türkiye genelinde 330 istanbulda 115 AVM olacağı” müjdesini(!) haber7 arşivinde bulabilirsiniz!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle