MİLGEM'e jet hızında inceleme

Koç Grubu'nun kazandığı Türkiye'nin ilk milli savaş gemisi MİLGEM ihalesiyle ilgili başlatılan incelemede sona yaklaşılıyor.

MİLGEM'e jet hızında inceleme
MİLGEM'e jet hızında inceleme
GİRİŞ 28.07.2013 11:13 GÜNCELLEME 28.07.2013 11:13
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Koç Grubu şirketi RMK Marine'in kazandığı 1.5 milyar euroluk ihaleyle ilgili Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun başlattığı incelemenin önümüzdeki hafta tamamlanacağı öğrenildi.

Ceyda Karaaslan'ın haberine göre, Başbakanlık Teftiş Kurulu, sadece iki firmanın katıldığı ihaleyle ilgili öneri raporunu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunacak. İhalenin iptal edilip edilmeyeceğine ay sonunda toplanması planlanan Savunma Sanayi İcra Komitesi'nde karar verilecek.

3 AY SÜRMESİ BEKLENİYORDU

MİLGEM için iki büyük Türk tersanesi RMK Marine ve Dearsan yarışmıştı. İhaleye katılamayan diğer firmalar şubat ayında Başbakanlık'a başvurdu. Teftiş Kurulu, haziran ayında inceleme başlattı. En az 3 ay sürmesi beklenen incelemenin oldukça hızlı yapıldığı, ay sonundaki toplantıya kadar tamamlanacağı öğrenildi. Savunma Sanayi Müsteşarlığı yetkilileri, Başbakanlık müfettişlerine, "İhaleye giren firmalar incelendi. Teknik alt yapılarından, tecrübelerine kadar çok sayıda faktör göz önüne alındı. Yapılan teklifler de gözden geçirildikten sonra karar verildi" açıklamasında bulundu.

KAYNAK: SABAH

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
savaş gemisi
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • yorumcuu 6 yıl önce Şikayet Et
    İHALE İPTAL EDİLİP KOÇTAN ALINMALI KOÇTAN MİLLİ OLAN HİÇBİRŞEY OLMAZ. Tüm kodları İSRAİLE satar koç mümkünse strajetik alanlardan el çektirilmeli
    Cevapla