Bakan Albayrak'tan tanzim satış noktalarıyla ilgili açıklama!

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, tanzim satış noktalarındaki fiyatlara ilişkin, 'Bu fiyatların yayılmaya başladığını tüm Türkiye’de göreceğiz. Spekülasyon yapmak isteyen, fahiş kar, fahiş fiyatlama yapmak isteyenlere izin vermeyeceğiz' dedi.

Bakan Albayrak'tan tanzim satış noktalarıyla ilgili açıklama!
Bakan Albayrak'tan tanzim satış noktalarıyla ilgili açıklama!
GİRİŞ 11.02.2019 19:42 GÜNCELLEME 11.02.2019 19:42
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İstanbul Büyükşehir Belediyesince sebze meyve fiyatlarındaki artışı önlemek amacıyla kurulan tanzim satış noktası, Üsküdar'da hizmet vermeye başladı.

BAKAN ALBAYRAK'TAN AÇIKLAMA

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Üsküdar Meydanı'nda kurulan tanzim satış noktasını ziyaret etti, gazetecilere açıklama yaptı.

ÇOK KARARLI TEDBİRLER ALDIK, YOĞUN BİR ÇALIŞMA SONUCU HİZMETE GİRDİ

Albayrak, geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile kısa, orta ve uzun vadeli çok net ve kararlı tedbirler aldıklarını, söz konusu tedbirlerden öncelikli ve kısa vadeli olan tanzim satış noktalarının, başta büyükşehir belediyelerinden İstanbul ve Ankara olmak üzere 80 noktada çok yoğun ve hummalı bir çalışma sonucu hizmete girdiğini söyledi.

Albayrak, belirlenen 9 ürünün direkt üreticiden alınarak hiçbir marj konmadan, hızlı bir organizasyonla, gayet uygun ve makul fiyatlarla vatandaşa sunulduğunu bildirdi.

"DENETİME GİDEN YETKİLİLER HALLERDE SALDIRIYA UĞRADI"

Geçen hafta denetime giden yetkililerin bazı hallerde saldırıya uğradığını anımsatan Albayrak, "Buna izin vermemiz mümkün değil. Siz vatandaşın sofrası, gıdası, boğazı, cebiyle oynayamazsınız. Devlet gerekli her türlü tedbiri alır. 3-5 günde örgütlenerek bu noktaya geldik. Taptaze en kaliteli ürünü, en uygun maliyetli bir şekilde... Devlet gerekirse bu manipülasyonları yapanlara karşı gereğini yapar." diye konuştu.

"ÜRÜN SAYISI ARTACAK"

Albayrak, önümüzdeki günler içerisinde yapılandırmayı daha da güçlendireceklerini belirterek, tanzim satış noktalarının ve satılan ürünlerin sayısının artırmak için bu ekosistemi genişleteceklerini ifade etti.

SERA KAPASİTELERİ ARTIRILACAK VE BİR DAHA FİYATLARLA OYNANMASINA İZİN VERİLMEYECEK

Orta ve uzun vadeli hedefler arasında seracılığın da olduğuna anımsatan Albayrak, "Seracılıkla ilgili geçtiğimiz cuma günü açıkladığımız paketle birlikte artık sera kapasitesini misli misli artıracak altyapı yatırımlarını başlatıyoruz. Nisan ve mayıstan sonra fiziki inşaatlara da başlayarak önümüzdeki kış, bir daha seracılık üzerinden fiyatlarla oynamaya çalışanlara hiçbir şekilde izin vermeyeceğiz" dedi.

"VATANDAŞ MEMNUN, AKSAKLIKLAR OLURSA EN KISA ZAMANDA GİDERİLECEK"

Albayrak, İstanbul'daki tanzim satış noktalarına çok ciddi bir talep ve vatandaşın da memnuniyeti olduğunu ifade ederek, yaşanan aksaklıkların en kısa zamanda giderileceğini söyledi.

"MARKETLERDEKİ FİYATLARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ"

Berat Albayrak, "Marketlerimizde de bugün fiyatlara baktığımızda, tanzim satış noktalarımıza doğru hızla bir kayma var. Bunu yakından da takip ediyoruz. (Marketler) Muhtemelen, zannediyorum bu hafta içerisinde bu ürünlerin çoğunda aynı tanzim noktalarındaki fiyatlara geliyor olacaklar." dedi.

"BÖYLECE MARKETLER DE FİYATLARI İNDİRECEK"

Marketlerin de bu süreçte milletin yanında yer aldığını dile getiren Albayrak, "(Marketlerdeki) Fiyatları yakından takip ediyoruz. Bugün fiyatlarda da düşüş olmuş, onları da görüyoruz. 25 bin noktalık marketler zincirinde de bu fiyatların artık yayılmaya başladığını tüm Türkiye’de göreceğiz. Amaç da bu zaten... Spekülasyon yapmak isteyen, fahiş kar, fahiş fiyatlama yapmak isteyenlere izin vermeyeceğiz." şeklinde konuştu.

"GIDA TERÖRÜ YAPANLARA ÇOK DAHA SERT ŞEKİLDE MÜDAHALE EDECEĞİZ"

Bu arada, Albayrak, vatandaşlarla sohbet ederken de "Gıda terörü yapanlara çok daha sert bir şekilde müdahale edeceğiz." ifadesini kullandı.

Ziyaretinde, satış stantlarının arkasına geçerek vatandaşlarla sohbet eden Albayrak, satılan ürünleri poşetlere koyarak vatandaşlara verdi.

Vatandaşlar da tanzim satış noktasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bakan Albayrak'a Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal da eşlik etti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • kral 5 yıl önce Şikayet Et
  Sayin bakan ejder meyvesi aliyor galiba... Kuyruklar geri dondu hamdolsun.
  Cevapla
 • Misafir 5 yıl önce Şikayet Et
  Geçte olsa millete nefes aldiran bir karar ve lütfen seçimden sonrada devam edin sayın bakanım bu millet herzaman sayın BAŞKANIMIZIN yanında yer aldı bu millete sahip çıkı.
  Cevapla
 • 04--65 5 yıl önce Şikayet Et
  Semt Pazarları hafta da bir değil de hergün açık olması piyasalarda rahatlama olur.
  Cevapla