Başbakan Yıldırım'dan asgari ücret açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, asgari ücretin 1300 TL'nin altına düşmeyeceğini açıladı.

Başbakan Yıldırım'dan asgari ücret açıklaması
Başbakan Yıldırım'dan asgari ücret açıklaması
GİRİŞ 20.09.2016 17:47 GÜNCELLEME 20.09.2016 18:02
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satırbaşları:

Yıl sonuna kadar asgari ücrette kesinlikle bir indirim olmayacak. 1300 TL'nin altında asgari ücret olmayacak.

"26 Ocak'tan itibaren bin 300 lira net uygulanmaya başladı. Önümüzdeki ay vergi diliminin değişmesinden sonra bazı asgari ücretlilerin aldığı para bin 300 liranın altına düşebiliyor. Bunu önlemek için bir çalışma yaptı Maliye Bakanlığımız. Böylece yıl sonuna kadar vergi dilimi ne olursa olsun bin 300 liranın altında asgari ücret ödemesi olmayacak. Aradaki farkı Maliye Bakanlığı karşılamış olacak. Yani aynı ücreti yıl sonuna kadar almaya devam edecekler, vergiden dolayı kayıpları olmayacak.

Haksızlık yapılmışsa eski haline döndürülecek

Önemli olan, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ örgütüyle ilişkili, iltisaklı olanların tespiti ve bunların yargının önüne çıkarılması çalışmaları OHAL kapsamında devam ediyor. Ancak bu sırada mağduriyete uğradığını, haksızlığa uğradığını söyleyen memurlar da var, vatandaşlar da var, iş aleminden var, bürokrasiden var, yargıdan var, ordudan var. Bütün bunların bir kez daha gözden geçirilmesi için, bakanlıklarımız, valiliklerimiz, merkezde ve taşrada bütün teşkilatlar bir birim oluşturdular.

Bu birimlere müracaatlar yapılacak ve buradaki bütün müracaatlar tamamlandıktan sonra, tek tek tek üzerinden gidilerek kontrol edilecek. Hakikaten böyle bir mağduriyet söz konusu mu, değil mi? Bunlar ortaya çıktıktan sonra işlem yapılacak. Yapılan işlem nedir? Eğer bir haksızlık yapılmışsa eski haline döndürülecek, eğer değilse yapılmış olan uygulama geçerli sayılacak."

YORUMLAR 36
 • Erol Bilir 6 yıl önce Şikayet Et
  Ücretli üzerindeki vergi yükü çok acımasız ve düzeltilmesi lazım. Düşünün ki; bir holding/şirket sabit %20 vergi öderken, ücretlide bu oran %35'e varıyor. Üstelik şirketler/holdingler karı üzerinden öderken, ücretli kazancı üzerinden ödüyor. En azından vergi dilimlerini ücretli lehine yükseltin yahu!
  Cevapla
 • turkoglu 6 yıl önce Şikayet Et
  1300 tl olsa ne olacak ev kirası olmuş 1000 tl ile 800 bu vatandaş bu parayı veriyorsan bu kadar yüksek ev kirası ve ev fiyatları uçtu bide bu var önceden 80000 ve 180000 normal yapılan ve yer bölge durumuna şimdi en kötü yer mahalde 240000 ve 400000 bu nillet nasıl ev alacak bu fiyatların üstüne gitsin devlet büyük bir haksız kazanç var.
  Cevapla
 • Taşeron İşçi 6 yıl önce Şikayet Et
  Kamudaki Asıl iş Yapan TAŞERON dan haber yok Aynı işi yap Farklı maaş al , Bu Hak değil..
  Cevapla
 • hamal 6 yıl önce Şikayet Et
  taşeronlar noldu
  Cevapla
 • Vatandaş 6 yıl önce Şikayet Et
  2000 nin üzerine ne zaman çıkacak?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle