Hayali öğretmenlikti şimdi çiftlik sahibi

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde yaşayan Nazım Bilgiç, öğretmen olma hayalleri kurarken bölgenin en büyük tavuk çiftliğine sahip oldu.

Hayali öğretmenlikti şimdi çiftlik sahibi
Hayali öğretmenlikti şimdi çiftlik sahibi
GİRİŞ 26.11.2011 16:03 GÜNCELLEME 26.11.2011 16:03

Bölücek köyünde yaşayan Bilgiç, 1999 yılında İlahiyat Fakültesi'ni bitirdikten sonra öğretmen olacağı için çok sevindiğini, ancak 28 Şubat kararlarından sonra öğretmenlik hayallerini suya düştüğünü söyledi.

Bunun üzerine pazarda çalışmaya başlayan Bilgiç bunda da başarılı olamayınca ailesinin desteği ile büyük bir risk alarak tavuk çiftliği kurmaya karar vermiş. Bundan sonra olanları Bilgiç şu sözlerle anlatıyor:

"İlahiyat fakültesini bitirdikten sonra öğretmen olacağım için çok sevinmiştim. Ancak 28 Şubat sonrasında bu hayalimi gerçekleştiremedim ve öğretmen olamadım. Kısa süre halden aldığım sebze ve meyveleri pazarda satarak geçimimi sağlamaya çalıştım.

Ancak bunda başarılı olamadım. Ailemin de desteğini alarak ve riske girerek 2004 yılında köyümde bir tavuk çiftliği kurmaya karar verdim. İlk etapta 30 bin kapasiteli çiftlik kurdum.

İşlerimi büyüterek kazandığım parayla çiftliğin kapasitesi 2010 yılında 75 bine çıkardım. Şu anda bölgenin en büyük tavuk çiftliğine sahibim. Öğretmen olma hayali kurarken tavuk çiftliği sahibi oldum. Çiftlikte ailemle birlikte çalışıyorum.”

KAYNAK: CİHAN

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ