Avrupa'nın 32 bankası bir şirket etmedi

Avro Bölgesi'ndeki en büyük 32 bankanın toplam borsa değerini ABD'li mobil iletişim şirketi tek başına sağladı. Şirketin hisse fiyatı bazındaki değeri de 340 milyar dolar oldu.

Avrupa'nın 32 bankası bir şirket etmedi
Avrupa'nın 32 bankası bir şirket etmedi
GİRİŞ 20.08.2011 16:43 GÜNCELLEME 20.08.2011 16:43
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

iPhone ve iPad'in performansıyla dikkati çeken Apple'ın değeri, Avro Bölgesi'ndeki en büyük 32 bankanın toplam borsa değerine eşitlendi.

Hisse fiyatları baz alınarak yapılan hesaplamaya göre, Apple'ın şu anki değeri, krizle boğuşan Avro bölgesindeki en büyük 32 bankanın toplam değerine eşit hale geldi.

Thomson Reuters verilerine göre, aralarında İspanyol bankası Santander, Fransız bankası BNP Paribas, Alman Deutsche Bank ve İtalyan Unicredit'in de bulunduğu Avro Bölgesi'nin en büyük 32 bankasının toplam piyasa değeri, dünkü kapanış rakamları itibarıyla yaklaşık 340 milyar dolar.

Apple'ın hisse fiyatı bazındaki değeri de 340 milyar dolar oldu.

Ağır bir borç krizinin yaşandığı Avrupa Birliği'nde (AB) borsalar ve özellikle bankacılık sektörü, ABD ekonomisinin resesyona gireceği ve küresel ekonomiye ilişkin artan kaygılar nedeniyle son iki hafta içinde çok önemli değer kaybı yaşadı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • Hizli 12 yıl önce Şikayet Et
    Sanayi. Emek yogun sirketlerle tabii ki bu degerlere ulasilamaz. O yuzden sanayilesip teknolojik ve herkesin kullandigi urunler gelistirebilirseniz ancak olabilir. Apple koklu bir sirket, 2000'lerin ortasinda kullerinden geri dogdu, dogru bir hamle ve gelecegi gorerek once iPod'lar, sonra iPhone ve bunlari iTunes ile destekleyerek kendi icinde bir ekonomi yaratti. iPhone'unuzu aliyorsunuz, iTunes ile icine muzik, kitap program dolduruyorsunuz, Apple'a paralari yatiriyorsunuz. Steve Job'u tebrik etmekten baska bir sey kalmiyor. Bunu baskasi yapamaz miydi, yapabilirdi, ama yapamadi iste. Bizim bunlardan once, dunyada bilinen 1 tane markamiz yok onu dusunmemiz lazim. Bizimle ayni zamanda ise baslayan Guney Kore'nin bugun 2 tane dunyaca bilinen araba markasi, 2 tane de elektronik ve televizyon markasi var. Siz bilirsiniz hangileri. Biz de yattigimiz yerde uyuyup neden boyle oluyor diye kendimize sormaya devam edelim. Ati alan Uskudar'i gecti ne yazik ki.
    Cevapla
  • Murat CANER 12 yıl önce Şikayet Et
    Popüler Kültür, Mala Tapma, Bencillik. İnsanları insanlıktan çıkaran değerleri yücelterek oluşturulmuş bir pazarlama tekniği ve 340 Milyar Dolarlık değer. Kağıttan kuleler bunlar. Kimse çıkıp neden bizim böyle şirketlerimiz yok demesin. Hangi emek yoğun sektörde hizmet veren şirket gerçekten! böyle bir değeri 10 yıla yakın bir sürede inşaa edebilir?
    Cevapla