Ankara metro ihaleleri için gün sayıyor

Ankara'da yarım kalan metroların tamamlanması için ihale takvimi belirlendi. İhale sonrası 15 gün içerisinde yer teslimi yapılarak inşaatlar başlayacak...

Ankara metro ihaleleri için gün sayıyor
Ankara metro ihaleleri için gün sayıyor
GİRİŞ 25.05.2011 16:30 GÜNCELLEME 25.05.2011 16:30
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Alınan bilgiye göre, Ulaştırma Bakanlığı Başkent metro inşaatlarının tamamlanmasına yönelik ihaleleri gelecek ay gerçekleştirecek.

Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları (DLH) İnşaatı Genel Müdürlüğü, Kızılay-Çayyolu hattını 22 Haziranda, Batıkent-Sincan metrosunu 23 Haziranda ve Tandoğan-Keçiören hattını ise 24 Haziranda ihale edecek.

Metro ihalelerinin tamamlanmasının ardından firmalarla sözleşmeler imzalanacak ve 15 gün içerisinde yer teslimi yapılarak inşaatlara başlanacak.

Şartnameye göre ilk ihale edilecek Kızılay-Çayyolu hattı ve Batıkent-Sincan metrosunun yer tesliminden itibaren 730 gün içerisinde tamamlanmaları gerekiyor. Tandoğan-Keçiören hattının tamamlanma süresi ise 850 gün olarak belirlendi.

Öte yandan Ulaştırma Bakanlığı, metroların yapım işlerinin kontrollük, danışmanlık ve mühendislik hizmetlerinin alımına yönelik ihaleye de çıkacak. İhalesi DLH İnşaatı Genel Müdürlüğünce 21 Haziranda gerçekleştirilecek bu işin süresi ise 1800 takvim günü olacak.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • selim onur 13 yıl önce Şikayet Et
  AKP'nin görevi.. AKP'nin görevi bu gibi işleri kendi belediyelerinin üzerinden alıp sonra da kasıla kasıla açılışlarını yapmaktır. Melih Gökçek'e kıyak yapılmış.
  Cevapla
 • selim onur 13 yıl önce Şikayet Et
  Vah Melih Vah..... Vah Melih'im sen 15 yılda yapamadında başbakan abin mi yetişti imdadına.
  Cevapla
 • selim onur 13 yıl önce Şikayet Et
  AKP belediyeleri. AKP belediyeleri için bunlar gayet normalmiş gibi haber yapılmış. Ama İzmir belediyesine sıra gelsin bakın nasıl saldırır herkes.
  Cevapla