Kılıçdaroğlu artık 90 liralık gömlek giyecek

Genel başkanlık seçiminde giydiği 495 TL'lik İtalyan marka gömlekle dikkatleri üzerine çeken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tamamen yerli üretim yapan bir firmayla gömlek başına 90 TL'ye anlaştı.

Kılıçdaroğlu artık 90 liralık gömlek giyecek
Kılıçdaroğlu artık 90 liralık gömlek giyecek
GİRİŞ 06.09.2010 10:40 GÜNCELLEME 06.09.2010 10:40
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

AA muhabirine konuşan A Rossi Gömlek firmasının sahibi Bayram Önder, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile 15 gün önce görüştüklerini, bir hafta önce de kendisine mavi tonlarının hakim olduğu 2 gömlek gönderdiklerini söyledi.

''Kemal Kılıçdaroğlu'' imzalı gömleğini ilk olarak Mersin mitinginde giydiği belirtilen Kılıçdaroğlu'nun Ramazan Bayramı sonrası için 8 gömlek siparişi verdiği ifade edildi.

Kılıçdaroğlu'nun, bayramdan sonra diktireceği gömleklerin renk ve desenini ise kataloglardaki 2 bin çeşit arasından kendisinin seçeceği kaydedildi.

İlk aşamada 10 gömlek dikeceklerini bildiren Önder, ''Görüşmeler 495 TL'lik gömlek tartışmalarından sonra başladı. Kılıçdaroğlu, gömlek fiyatının sabit kalmasını istedi. Kendisine tanesini 90 TL'den veriyoruz'' dedi.

Önder, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, Özel Acıbadem Hastanelerinin sahibi Mehmet Ali Aydınlar gibi siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin kendi firmalarını tercih ettiğini belirtti.

Kumaşlarının yüzde 100 pamuk olduğunu ifade eden Önder, kumaşlarının kalite kontrolünü İstanbul Teknik Üniversitesine yaptırdıklarını bildirdi.

Türkiye'deki özel üretim gömleklerin en az ithal edilen pahalı gömlekler kadar kaliteli olduğunu savunan Önder, yurt dışından gelen gömleklerin ancak bir iki kez giyilebildiğini, kendilerinin her gömlek için 2 yıl garanti verdiğini söyledi.

SELÇUKLU VE OSMANLI DÖNEMİ GÖMLEKLERİ

Firmalarını 2 ay içerisinde Beyoğlu'ndaki tarihi bir binaya taşıyacaklarını anlatan Önder, burada hayata geçirecekleri projelerle dünya genelinde ses getireceğini kaydetti.

Selçuklu ve Osmanlı dönemi ile Cumhuriyet tarihinin bugüne kadarki gömleklerini yeniden dikeceklerini ifade eden Önder, bu iş için pek çok tarihçiyle çalıştıklarını belirtti.

Bu projeyle amaçlarının hem geçmişi unutturmamak hem de ortak kültürü yaşatmak olduğunu belirten Önder, yeni yerlerinde kimsesiz ve kocası tarafından sokağa atılmış kadınlara terzilik dersleri vererek, meslek edindireceklerini söyledi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 12
 • Mustafa YILMAZ 11 yıl önce Şikayet Et
  HALKÇI? mı HALTÇI MI?. Halkımız 90TL lik gömleği giyemiyor,hemde özel terziye 10takım diktirtmiş!Halkımız,eminönü veya halk pazarlarından giyiniyor,10-15TL gibi gömlekler tişörtler...Aylık 10.000TL maaş alıyorsun,birde utanmadan HALKçıyım diyorsun.Diğer gelirlerin cabası..Bu aldığın maaşıda haketmiyorsunÇünkü mecliste millet adına hiçbirşey üretmediniz,kanun çıkarmaya yardımcı olmadınız,ancak polemik ürettiniz!Bunları bilipte hala size halkçı diye inanıyorlarsa!?
  Cevapla
 • pınar 11 yıl önce Şikayet Et
  kemal. kemalde işlemci yavaş çalışıyor bence. halk adamı imajında çıkıyor, etro giydiği anlaşılınca gömlek değiştiriyor, havuzlu villa diyor, kendisinde de oldugu anlaşılınca bu haftadan itibaren ödeyemiyorum taksitleri , satıcam diyor, başörtüsü diyor, zılgıtı yiyince lafı dolandırıyor, yahu sen bu adımları önceden hesap edemeyecek kadar kapasitesiz misin gerçekten?
  Cevapla
 • pınar 11 yıl önce Şikayet Et
  ah ah. kemal efendi.. ne yaparsan yap, ne söylersen söyle, ne kadar gürlersen gürle..onun gibi olamayacaksın, onun gibi güvenmeyecekler sana, onun gibi benimsemeyecekler. bırak bunları..özüne dön..hamuruna karşı koyma..halk düşmanı chp nin geçici liderisin altı üstü..fazla kaptırma..
  Cevapla
 • Hamza Döne 11 yıl önce Şikayet Et
  başbakanı taklıt ediyor. taklitler her zaman asılları yaşatır dandikler yok olmaya mahkümdürlar !!
  Cevapla
 • İRFAN SADIKOĞLU 11 yıl önce Şikayet Et
  kılıçdaroğlu. bence bu adam zamanı gelinceye kadar parti içinde şahinler tarafından kullanılıyor.zaten lider vasfıda görünmüyor.baykalın ardından çıkan hava gazı ile yol almaya çalıştırılıyor. ama nafile referandum sonrası belkide o gaz bunu başka yere uçurabilir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle