Ankara'da 'bilet indirimi' iptal edildi

Ankara Minibüsçüler Odası Başkanlığının, başkentte ulaşım ücretlerinde altı yıl önceki tarifenin geçerli olmasını sağlayan UKOME kararına ilişkin açtığı davada yürütmeyi durdurma kararı verildi, indirimli tarife iptal edildi.

Ankara'da 'bilet indirimi' iptal edildi
Ankara'da 'bilet indirimi' iptal edildi
GİRİŞ 11.03.2010 18:21 GÜNCELLEME 11.03.2010 18:21
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Oda Başkanı Hacı Bekir Gani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oda olarak Ankara Büyükşehir Belediyesinin, UKOME'de aldığı karara ilişkin Ankara 2. İdare Mahkemesinde açtıkları davanın bugün sonucunu aldıklarını bildirdi.

Buna göre, minibüs, otobüs ve Ankaray'da altı yıl öncesinin taşıma ücretlerinin geçerli olduğu kararının iptal edildiğini bildiren Gani, yargının verdiği karardan memnun olduklarını söyledi.

Gani, 8 Mart Pazartesi gününden itibaren minibüslerde taşıma bedelinin 900 lira olmasından dolayı esnafın ''büyük sıkıntı ve mali kayıp'' yaşadığını belirterek, ''Bugün yönetim kurulunda yapacağımız toplantıyla birlikte eski taşıma ücreti olan bin 850 liradan yolcu taşımaya devam edeceğiz. Alınan karar aynı zamanda özel ve EGO otobüslerde de UKOME kararı öncesi taşıma bedellerinin geçerli olmasını sağlamıştır'' dedi.

Oda avukatı Mehmet Ali Alan da Ankara 2. İdare Mahkemesinin verdiği kararla UKOME'de alınan ulaşımdaki indirimli tarifeden vazgeçildiğini, taşıma ücretlerinin 8 Mart Pazartesi öncesindeki düzeylere geri döndüğünü söyledi.

Bu arada, Gani'nin Ankara 2. İdare Mahkemesinden aldığı iptal kararını gören minibüsçüler, odada sevinç gösterisinde bulunarak ''sıkıntıdan'' kurtulduklarını ifade etti.

KAYNAK: HABER 7
YORUMLAR 13
 • uğur 12 yıl önce Şikayet Et
  İşte Tüketicinin Hali Budur. Yanlış veya doğru, isterse de siyasi olsun sonuçta Danıştay halkın lehine bir karar vermiş. Adamlardaki çığırtkanlığa bak. Yahu bu kadar tepki verilmez. Size amaç ak partiyi zorda bırakmak değil mi? O duyarsız kafalarınıza şunu sokun fakir halk anasından doğduğu günden beri zorda yaşıyor... Tayyip Erdoğan ve gibilerinin destekçisi tuzu kuruların geçim sıkıntısı ve asgari ücretle yaşamaya çalışanların haline ne kadar duyarsız oldukları bir kere daha ispatlanmıştır...
  Cevapla
 • hakan27 12 yıl önce Şikayet Et
  YARGI VE GENELKURMAY. Yargımızdan utanmak TSK dan utanmak.İnsana ençok ızdırap veren de budur.Yargı adil görevini yapmazsa,TSK asli ve adil olarak görevini yapmazsa enbüyük ızdırapda budur.Devletlerin başına ne geldi ise bundan geldi.İLLAKİ DEMOKLESİN KILICI GİBİ ABD-RUSYA yada ÇİN mi gelip bizi düzene soksun.Onlardan emir alarak nereye kadar gider ve sonuçta emir alanlar ne duruma geldi.Şanlı ve geçmişi ile övünebilen milletimizin başına bunlar mı gelmeliydi.Evet Utanıyoruz.Yargımız ve TSk kendini temize çıkarmak zorundadır.
  Cevapla
 • Neşe Köseoğlu 12 yıl önce Şikayet Et
  Aslınızı ortaya koyuyosunuz. Bizim şu çok sevgili medyamız tekel işçilerine sahip çıkıyodu çok fena sosyalistiz halkçıyız diyerek hani burda minibüsçülere neden sahip çıkmadılar acaba.. renginizi bu kadar da belli etmeyin canım !!
  Cevapla
 • MURAT EREN 12 yıl önce Şikayet Et
  danıştayın işleri. ya kendi kararlarına bile uymayan bu danıştayın verdiği kararları kim iptal edecek merak ediyom. be adam 6 yıl önceki zammı iptal ettin bari bu zamma yıllık enflasyon oranında bir artış koy bir anlamı olsun. ama nerde danıştayın görevi sadece garip kararlar almak düzeltmek değil adı danıştay ya soracan danışacan onlar yok olmaz diyecek sen tekrar başa saracan.mehter takımı gibi
  Cevapla
 • uğur 12 yıl önce Şikayet Et
  Nil Esin. Bravo tebrik ederim... Körü körüne fanatiklik yapıyorlar.. Halbuki bilmiyorlar ki bir insana bir kuruma hep iyisin haklısın dört dörtlüksün demenin en büyük kötülük olduğunu... Karar haksız veya siyasi olabilir fakat yinede halkın lehine olan bir karara bu kadar çığırtkanlık yapılmaz..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle