Ankara'da okul servis ücretlerine zam

2009-2010 eğitim-öğretim yılının başlamasına az bir zaman kala Ankara Umum Servis Aracı İşletmecileri Odası, başkentte uygulanacak yeni servis ücretlerini belirledi.

Ankara'da okul servis ücretlerine zam
Ankara'da okul servis ücretlerine zam
GİRİŞ 31.08.2009 15:26 GÜNCELLEME 31.08.2009 15:26
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Başkentte okul servis ücretlerine yüzde 7,5 ile 9 arasında zam yapıldı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 2009-2010 eğitim-öğretim yılının başlamasına az bir zaman kala Ankara Umum Servis Aracı İşletmecileri Odası, başkentte uygulanacak yeni servis ücretlerini belirledi.

Buna göre, Ankara'da servis ücretleri en kısa mesafe olan 0-3 kilometre arasında yıllık 815 TL, 3-6 kilometre arası 870 TL, 6-10 kilometre arası 1.100 TL, 10-15 kilometre arası 1.275 TL, 15 kilometreyi aşan her kilometre için ise 1.35 TL ek ücret talep edilecek.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni düzenlemenin hem vatandaşı, hem esnafı sıkıntıya düşürmeyecek şekilde, günün ekonomik koşullarına uygun yapıldığını söyledi.

Zammın kilometre oranları göz önüne alındığında yüzde 7,5 ile yüzde 9 oranında gerçekleştiğini ifade eden Yiğiner, ''Ankara Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanlığı geçtiğimiz ay yüzde 15 oranında zam talebiyle bize başvurdu. Rakam yüksek olduğu için yeniden düzenlemeleri için iade ettik. Şimdi getirdikleri yeni rakamlar değerlendirildi ve uygun bulunduğu için onaylandı'' dedi.

Ankara Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı da, akaryakıta gelen zam ve girdilerdeki artışın okul servis ücretlerinde yeni düzenlemeyi zorunlu kıldığını söyledi.

Yeni tarifenin bugün onaylandığını ve yürürlüğe konulduğunu belirten Elmadağlı, velilerin okul servisleriyle ilgili bir sıkıntı yaşaması halinde, oda başkanlığı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Zabıta Daire Başkanlığına başvuruda bulunabileceğini kaydetti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 3
 • Abdurrahim BARIN 13 yıl önce Şikayet Et
  SERVİSCİYİZ.NET. Ankarada vatandaş uygun fiata taşınıyor,Çalışana zam oranı normal. Nedeni; Tahdit kanunu uygulandığı için. Tahdit kanununun uygulanmadığı İstanbulda nedir durum ? -Vatandaş Ankaranın neredeyse 2 misli fiyat ödüyor. -Çalışana ise zam devede kulak. Peki çözüm varmı? Var. Kanuni Pazarlık gücü olan sendika. Sendika ne işe yarar? -Vatandaş şu anki fiatttan daha az öder -Çalışan,Tahdit kanun hakkı ile, daha fazla kazanır. Peki İstanbulda niye böyle? -Vatandaş uyuma yetkililerden hesap sor. -Çalışanlar:Ulaş-İş e
  Cevapla
 • Mustafa SARSICI 13 yıl önce Şikayet Et
  :():. (hergün mazota zam gelirse adamlar ne yapsın) demiycem... fiyatlar yeterince uçuk zaten tüm çocuklar nerdeyse aynı güzergahta toplamda büyük bir rant dönüyor... zaten burası türkiye genelde okullarda tatil :)
  Cevapla
 • derya eyigün 13 yıl önce Şikayet Et
  aylık mı. aylık 812 olduğuna emin misiniz adam hergün taksiyle gitse o kadar tutmaz
  Cevapla