Deniz Baykal da bu sabunu kullanıyor

Defne sabunu ile tanışan “şampuanı bırakıyor.CHP lideri Deniz Baykal da Asi dizisinin oyuncuları da Antakya defne sabunu kullanıyor

Deniz Baykal da bu sabunu kullanıyor
Deniz Baykal da bu sabunu kullanıyor
GİRİŞ 22.09.2008 12:59 GÜNCELLEME 22.09.2008 12:59
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Fahri Sarrafoğlu'nun haberi

Defne Sabunu, Doğal defne yağı ve kaliteli zeytinyağı kullanılarak yapılması halinde saç ve vücut için sayısız faydaları olduğunu söyleyen ve Antakya’da 51 yıldır defne sabunu üreten Tahir Çelikkaya,  defne sabunu, cilt için çok değerli bir temizleyici olduğunu ifade etti. Çelikkaya, defne sabununun faydalı özelliklerini şöyle sıraladı: “Bu özelliğinin yanı sıra, sağlık açısından gözenek açıcı özelliği ile sivilcelerin giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca egzama, mantar ve deri hastalıklarına karşı faydalı olduğu uzmanlarca kabul edilmiştir. Saç ve saç derisi rahatsızlıklarında kullanılan  "Gerçek Defne" sabunu, saç köklerindeki hücreleri canlandırır ve saçı güçlendirme özelliğine sahiptir.”
SAF ZEYTİNYAĞI VE SAF DEFNE YAĞINDAN ÜRETİLİYOR
Ürettiği sabunlara Antakya Defne Sabunu adı verdiklerini söyleyen Tahir Çelikkaya, defne sabunu üretiminin çok hassas bir iş olduğunu vurgulayarak, sabununu öncelikle bir sağlık ürünü olarak gördüklerini kaydetti. Üretilen defne sabunlarının sofrada kullanılan saf sızma zeytinyağı ve saf defne yağından meydana geldiğini hatırlattı. Çelikkaya, diğer bir farklılığın ise özel ve geleneksel yöntemler kullanılarak üretim yaptıklarını dile getirdi. Antakya Defne Sabunu, pişirilmesinden, paketlenmesi sürecine kadar tamamen el emeği ile raflara ulaşıyor.  Bu özel sabunun diğer bir sırrı ise uygulanan özel bir teknikle kostiği alınmış olmasından kaynaklanıyor.
ABD ve JAPONYA ANTAKYA SABUNU KULLANIYOR
Antakya'nın merkezinde butik üretim yapan bir atölye olmalarına rağmen yaklaşık 2 yıldır A.B.D. ve Japonya'dan gelen talepleri karşılamaya çalıştıklarını söyleyen Çelikkaya, ilave yatırımlarla hedeflerinin tüm dünyaya ihracat olduğunu söyledi. İhracat yapmak kadar kalitenin bozulmadan devamının da önemli olduğunu söyleyen Çelikkaya, Japonlar özellikle sabunlarımızı ısrarla istiyorlar, bu kadar ısrarla istemelerinin sebebi kaliteli ve tamamen doğal olmasıdır, dedi. Yabancı ortaklık konusuna firma olarak açık olduklarını da söyleyen Çelikkaya, firmalarıyla paralel görüşe sahip yabancı bir ortak sahibi olmanın, mevcut yapıya yeni bir vizyon katacağını düşündüklerini aktardı.
SABUNUN FAYDASI BİLİNMİYOR
 Şampuan üreticileri büyük firmalar ve her gün yeni bir ürünle tüketicinin karşısına çıktıklarını söyleyen Çelikkaya,  sabunun faydasının bilinmediğine işaret ederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Sabun denince   akıllara doğal ve zeytinyağlı sabunlar gelmiyor. Piyasadaki sabunlar beklentileri karşılamadığı için halkımız şampuanlara yönelmek durumunda kalıyorlar. Ama sabunun hele hele gerçek kaliteli sabunun faydaları toplumumuza anlatılsa çeşitli kimyevi maddeler içeren şampuanlar kadar sabunlarımız daha faydalıdır. “
ÜNLÜLER SABUN TERCİH EDİYOR
Antakya ve ilçelerinde çekilen Asi adlı TV dizisinin oyuncuları Antakya Defne sabunlarını kullanıyorlar. Doğal ürünlere ilgisi olan Leman Sam’da defne sabunu kullanıyor. Yine CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın defne sabunu kullandığı herkesçe biliniyor. Antakya Defne sabununun ününü duyan siyaset ve sanat dünyasından isimler ünlü isimlere buradan özel sabun gönderiliyor. Bununla birlikte bazı sabunların da defne sabunu adı altında satıldıklarını ama kalitesiz olduğunu da ifade eden Çelikkaya, tüketicilerin mutlaka marka ve kaliteye dikkat etmeleri gerektiğine işaret etti.
YORUMLAR 5
 • şevval 15 yıl önce Şikayet Et
  : ). Bugünden sonra defne sabunun satışında azalma olabilir..
  Cevapla
 • hakan aslan 15 yıl önce Şikayet Et
  sabuncu geldi. Aslında Baykal'a Hitler'in yahudilerden yaptığı sabunu öneririm. Ne de olsa son zamanlardaki Ergenekon atağı ile nasyonal-sosyalizm (NAZİ) yolunda büyük mesafe kaydetti.
  Cevapla
 • Turgut KURUL 15 yıl önce Şikayet Et
  ... Dünyadaki tüm sabunları kullansa acaba arınırmı ?..
  Cevapla
 • musa baysal 15 yıl önce Şikayet Et
  bozuk saat. bozuk saat bile günde iki kere doğru zamanı gösterirmiş.baykal ın bir doğru işi bu.şimdi sıra ikincisini öğrenmeye geldi.
  Cevapla
 • bayram soysal 15 yıl önce Şikayet Et
  yok yok. baykalın kullandığı sabunu kullanıp saçımı kurtaracaksam vallahi kel kalmayı tercih ederim ....
  Cevapla