İş dünyasında 'kara listeler' dolaşımda! Türkiye ekonomisine büyük ihanet

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, son dönemde bazı çevreler tarafından şirketlere yönelik çıkarılan dedikodular ve karalama kampanyalarına sert tepki gösterdi.

GİRİŞ 11.07.2024 13:27 GÜNCELLEME 11.07.2024 13:45
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, son dönemde bazı çevreler tarafından şirketlere yönelik çıkarılan dedikodular ve karalama kampanyalarına sert tepki gösterdi. Hisarcıklıoğlu, bu tür asılsız iddiaların ekonomiye zarar verdiğini belirterek, ticaret dünyasının ve kamuoyunun bu tür yalanlara itibar etmemesi gerektiğini vurguladı. İşte Hisarcıklıoğlu'nun konuya ilişkin yaptığı önemli açıklamalar...

İtibar cellatları iş başında:

Ülkemizin ufkunu karamsarlık bulutlarıyla kapatmak isteyen fitne, fesat üreticileri yine iş başında. Dedikodu kazanının ateşi harlanıyor. Şirketlerimize itibar cellatlığı yapılıyor. Şirket listeleri paylaşılıyor. Bazı il ve ilçelerimizde sektörlerle, firmalarla ilgili "zordalar, batıyorlar" gibi dedikodular çıkarmak, alıntı adıyla yazma cesareti olmadan batacak şirket listelerini iletişim kanallarından paylaşmak alçaklıktır, ahlaksızlıktır, suçtur. Ülkemize, milletimize ve ekonomimize ihanettir.

Dedikodu ticareti:

Öncelikle çağrım, ticaret dünyasının tüm paydaşlarına. Lütfen dedikodu ticareti yapanları dinlemeyin, o ticaretin ortağı olmayın. Firmalarımız, bu ülkenin milli servetidir. Özel sektörümüz yatırım, istihdam, üretim ve ihracatını her sene artırmaktadır, dünyanın dört bir köşesinde ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektedir. Birçok şirketin adının çıkmasının bahane ederek dedikodularla karalamaya çalışanların fesat emellerine ulaşmasına izin vermeyelim, evine ekmek götürüyorlar. Bu insanların aileleri, çocukları var. Yazıktır, günahtır.

Savcılar soruşturmalı:

Asılsız, hiçbir dayanak noktası olmadan, batacak, zorda kalan şirketler listesi hazırlayan ahlaksızlara karşı Cumhuriyet savcılarına çağrı yapıyorum. Bu tür kara listeleri hazırlayanları tespit edip, haklarında yasal işlemler başlatılsın lütfen. Şirketler hakkında asılsız dedikodular çıkartanlara yönelik, iletişim kanallarından kara listeler paylaşanlara karşı hukuki işlemler başlatılsın.

Bankalara çağrı:

Bir çağrım da bankalara. Unutmayın reel sektör ve finans sektörü ayrı elmanın iki yarısıdır. Dedikodulara balıklama hareket etmeyin, sektörlerimizin ve firmalarımızın yanında durmaya devam edin. Özellikle bazı bankaların il ve ilçe şubelerini dedikodu ticareti konusunda daha hassas olmaya davet ediyorum.

Özel sektörü suçlu ilan edenler:

Bu vesile ile bir çağrım da şirketleri ekonomik başarısızlığın müsebbibi gösterip, özel sektörü suçlu ilan edenlere. Üreten, istihdam sağlayan, bu ülkenin geleceğine yatırım yapan özel sektör, suçlu ilan etmeden önce herkes kendi işini en iyi şekilde yapmaya, taşın altına elini sokmaya çalışsın. Unutmayın ki özel sektör ve kamu sektörü bu ülkenin iki önemli ayağıdır. Ekonomik başarı varsa, kamunun yetkili kurum ve kuruluşları işlerini yapsın. Toptancı anlayışla bütün şirketler suçlu ilan edilemez.

KAYNAK: HABER7
Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 29
 • Ersever 1 hafta önce Şikayet Et
  Bende devamlı rastlıyorum böyle haberlere, bunlar teröristin en sinsisi. Ülkeyi karamsar, herşey battı, bitti havası vermek istiyorlar.
  Cevapla
 • Muyo 1 hafta önce Şikayet Et
  Bunları çıkaran muhtemelen türk değil ya Ermeni ya Yunan yada yahudi devşirmesidir gerçek türk olan vatanına ihanet etmez
  Cevapla
 • Selim 1 hafta önce Şikayet Et
  Bunlar chp'li.
  Cevapla
 • Erdem Ateş 1 hafta önce Şikayet Et
  İki üç market sahibi taksimde idam edilmedikce bu teröristler durmayacak
  Cevapla
 • Ensar 1 hafta önce Şikayet Et
  Ülkemizde, maddi cezalar çok düşük. Manipülasyon yapanlara yüksek cezalar verilmeli.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle