Pegasus uçağında 5 saatlik rötar: Yolcular bayıldı, pilot uçağı terk etti

Pegasus uçağı, Sabiha Gökçen-Dalaman uçuşunda 5 saat rötar yapınca 2 yolcu fenalaşarak bayıldı. Öte yandan yaşanan skandalda, seferi gerçekleştirmesi istenen pilot ve personeller, 'mesai saati' bahanesiyle yolcuları bırakıp uçağı terk etti.

GİRİŞ 11.07.2024 12:37 GÜNCELLEME 11.07.2024 12:57
Bu Habere 111 Yorum Yapılmış

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Dalaman'a uçuş gerçekleştirecek olan Pegasus Hava Yolları'na ait bir uçak yaklaşık 5 saatlik bir rötar yaptı. İddiaya göre pilot ve personel mesai saati dolduğu için uçaktan inerken uzun süreli rötar sebebiyle fenalaşan iki yolcu bayıldı.

GIDA TALEPLERİ KARŞILANMADI

Yolcular, rötar süresince açlıklarını ve susuzluklarını gidermek için yetkililerden su ve sandviç talep etti ancak bu talepler yeterince karşılanamadı. Diğer yolcuların "yemek istiyoruz" diye bağırmasıyla ücretsiz ikram dağıtacağız duyurusu yapıldı.

PİLOT VE PERSONEL MESAİ SAATİ DOLUNCA GİTTİ

Yolcuların artan gerginlik ve rahatsızlıklarıyla birlikte, seferi gerçekleştirecek olan pilot ve kabin personeli de mesai saatlerinin dolması nedeniyle uçağı terk etti.

YOLCULAR AÇ VE SUSUZ KALDILAR

Yeni uçuş ekibi beklenirken uzun süreli rötar sebebiyle fenalaşan iki yolcu bayıldı. Daha sonra yolcuların saatlerce süren rötar nedeniyle gergin ve kızgın oldukları görülürken, görüntülerde bazı yolcuların açlık ve susuzluk nedeniyle kabin ekibine "Yemek verin, su verin" diye seslendikleri duyuldu.

"MESAİ BİTTİ DİYE UÇAĞI TERKETME LÜKSÜNÜZ YOK"

Yaşanan skandala sosyal medya kullanıcıları şu sözlerle tepki gösterdi:

*Böyle bir durumda 'Acil Eylem Planı' olmalı. İnsanları böyle aç susuz rezil etmeye hakkınız yok.

*Pegasus Dalaman uçuşu hep böyle minimum 2 saat rötar.

*Pegasus pişmanlıktır, ne zaman Pegasus ile yolculuk yapmaya kalksam her zaman kesinlikle bir sorun olmuştur. Videoda açık ve net görünüyor zaten ne demek istediğim.

*Rahatlığa bak mesai saati bitti diye uçağı terketmişler. Gerçekten inanılmaz ortada bir kriz var sizin mesai bitti diye uçağı terketme lüksünüz yok orada insanlar sizin krizi yönetmenizi bekliyorlar.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 111
 • gandalf 1 hafta önce Şikayet Et
  iş saati bittiyse bitmiştir paydos neyi anlamiyormuslar
  Cevapla
 • Türk 1 hafta önce Şikayet Et
  Türk Hava Yolları başkasını bilmem, bende bir bindimde aman kalsın dedim birdaha
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Rezil bir hava yolu bir binen bir daha binmiyor. Tavsiye etmiyorum.
  Cevapla
 • Ferkan 1 hafta önce Şikayet Et
  Havada mesai bitse , paraşütle mı atlayacak ! Uçağa binmissin, o kadar insan sana emanet. İnsanda bir ekmek parasına saygı olur. Sanki asgari ücretle çalışıyor !
  Cevapla
 • kale55 1 hafta önce Şikayet Et
  tuh ya ,,,paranla rezil olmak diye bir söz vardır ya,,,,tıpkısının aynısı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle