Yurt dışı çıkış harcı ne kadar olacak? AK Parti'den açıklama

Vergi düzenlemesinde en çok tartışılan konuların başında gelen yurt dışı çıkı harcına ilişkin konuşan AK Parti Grup Başkanı Güler, yurt dışı çıkış harcını makul bir seviyeye getireceklerini, asgari ücrete ara zam olmayacağını açıkladı.

GİRİŞ 10.07.2024 16:44 GÜNCELLEME 10.07.2024 17:02
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

AK Parti, kanun tekliflerine ilişkin genel bilgilendirme için TBMM'de kapalı grup toplantısı gerçekleştirdi.

Grup Başkanı Abdullah Güler başkanlığında düzenlenen toplantıda, temmuz ayı boyunca Meclis'te görüşülecek kanun teklifleri hakkında genel bilgilendirme yapıldı.

Vergi düzenlemesinin Meclis'e geleceğini bildiren Güler, "Asgari kurumlar vergisi açısından, biz almadığımız takdirde nitelikli küresel şirketlerin merkezinde olduğu ülke alıyor. Biz alacağız. Ama bu birçok maddeyi etkilediği için 14-15 maddeyle geliyor. Vergi adaletini sağlayacak, vergiyi tabana yayacak, biraz da sadeleştirecek bir düzenleme. Aşama aşama birkaç paketten söz edebiliriz." dedi.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI AÇIKLAMASI

Gazetecilerin sorusu üzerine AK Parti Grup Başkanı Güler, yurt dışı çıkış harcını makul bir seviyeye getireceklerini, asgari ücrete ara zam olmayacağını açıkladı.

Yurt dışı çıkış harcının 150 liradan 1.500 liraya yükseltilmesi öngörülüyordu.

KAYNAK: AA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 20
 • Misafir 6 gün önce Şikayet Et
  yazık başka söylenecek birşey yok
  Cevapla
 • heval 6 gün önce Şikayet Et
  Düzen sistem sömürü üzerine durumun parti ile alakası yok. Sistem bozuk gelen sistemde ayakta durmaya çalışıyor sirk şaklabanı gibi
  Cevapla
 • Misafir 6 gün önce Şikayet Et
  özel sektordeki maaslar eridi kimsenin umurunda degil
  Cevapla
 • Zenci Türk 1 hafta önce Şikayet Et
  250.000₺ maaş aldığında makul olur
  Cevapla
 • pusula 1 hafta önce Şikayet Et
  kime göre makul bir seviye?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle