TMO ürünleri PttAVM ile yurt dışına da satılacak!

E-ticaret platformu PttAVM ile Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) arasında yeni bir protokol imzalandı.

TMO ürünleri PttAVM ile yurt dışına da satılacak!
TMO ürünleri PttAVM ile yurt dışına da satılacak!
GİRİŞ 10.07.2024 11:58 GÜNCELLEME 10.07.2024 12:04
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Bu işbirliği kapsamında, TMO ürünleri yurt dışı pazarlarda da satışa sunulacak. Yerli üreticiler hiçbir ek işlem veya maliyetle karşılaşmadan anlaşmalı onlarca ülkeye ihracat yapabilecek.

PttAVM Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ), Türkiye Tarım ve Kredi Kooperatifleri, TMO, Fiskobirlik ve Çaykur gibi Türk çiftçisinin ürünlerinin satışını yaptıklarını belirtti ve ekledi:

"TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal ile yaptığımız görüşmede, iki şirket arasındaki işbirliğini daha da geliştirmeye karar verdik. Böylece TMO'nun elindeki ürünlerin, PttAVM üzerinden yurt dışına da satışına başlayacağız. Yurt dışında Türkiye'nin yerli ürünleriyle ilgili olumlu bir algı bulunuyor.

İşbirliğimizle yerli üreticilerimiz, hiçbir ek işlem veya maliyetle karşılaşmadan anlaşmalı onlarca ülkeye ihracat yapabilir hale geliyor. Son verilerimize göre, dünyanın bir ucu Kanada'dan Avustralya'ya, ABD'den Norveç'e dünyanın her noktasına ulaşma imkanımız bulunuyor.

Yerli üreticilerimiz şunu çok iyi bilmeli, Çin'den sonra dünyada e-ticaret üzerinden satılabilir en fazla ürünü olan ülke Türkiye'dir. Bunu iyi değerlendirmeliyiz."

İŞBIRLİĞİ GENİŞLEYEREK DEVAM EDİYOR

Çiftçilerin ürünlerini halka en uygun fiyatla ulaştırmak için gereken çalışmaları yaptıklarını vurgulayan Ahmet Güldal, "PttAVM ile yaptığımız işbirliğimizi genişleterek devam ettiriyoruz. Çevikoğlu ile yaptığımız görüşmede, TMO ürünlerinin satışların artırılması ve daha geniş kitlelere ulaşması için görüş alışverişinde bulunduk. Bu kapsamda arz fazlası ürünlerimizin PttAVM aracılığıyla yurt dışına satışını gerçekleştireceğiz" dedi.

Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 9
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  PTT kargo mu? Aman kalsın gelmeden mesaj atıyorlar geldik ulaşamadık not yapıştırdık diye kapıya bakıyorsun not falan yok
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Bir limit Belirlesinler üzerinde TMO ürünü alanlara kargo ücretsiz olsun. Ayrıca uygun fiyatlı ürünlerde 1 adet sınırı 3 adede çıkartılsın
  Cevapla
 • sebo 1 hafta önce Şikayet Et
  en azından kargo parası alınmasın
  Cevapla
 • Gözlemci 1 hafta önce Şikayet Et
  Açılış nedeni piyasadan daha Uygun'a satış yapmaktı kimi ürünleri piyasadan daha pahalı yetkililere duyurulur
  Cevapla
 • Önce Vatan 1 hafta önce Şikayet Et
  Tebrik ederim, gerçekten isabetli bir karar olmuş. Amazon vb varsa bizim de pttavm miz var. Daha da genişlesin portföyümüz ve pazarlarımız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle