TAYSAD Başkanı Saydam'dan "BYD yatırımı" açıklaması

Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği Başkanı Albert Saydam, "BYD'nin bu kararının olumlu sonuçlarını en kısa sürede görmesi için her türlü desteği vermeye hazırız, sorumluluğumuzun farkındayız." ifadelerini kullandı.

TAYSAD Başkanı Saydam'dan "BYD yatırımı" açıklaması
TAYSAD Başkanı Saydam'dan "BYD yatırımı" açıklaması
GİRİŞ 09.07.2024 16:04 GÜNCELLEME 09.07.2024 16:22
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Dernekten yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen TAYSAD Başkanı Saydam, 27 yıl sonra ülkenin yeni bir marka aracın yatırımına kavuştuğunu belirtti.

Bu önemli yatırımın Türkiye'de gerçekleşecek olmasının gururlandırdığına işaret eden Saydam, şunları kaydetti:

"Ancak adı üstünde, sektörümüzün temelinde 'hareketlilik' yatıyor ve dolayısıyla bizim de sürekli olarak yenilikleri takip etmemiz, daha iyiyi ve daha ileriyi yakalamamız gerekiyor. TAYSAD olarak, 530'dan fazla üyemizle birlikte, BYD'nin bu kararının olumlu sonuçlarını en kısa sürede görmesi için her türlü desteği vermeye hazırız, sorumluluğumuzun farkındayız."

Yatırımın Türkiye'yi otomotivde bir adım öteye taşıyacağını kaydeden Saydam, "Yüksek yerlilik oranına sahip araçları ihraç ettiğimizde ve ikinci faz yatırım hayata geçirildiğinde, gerçek anlamda başarıya ulaşmış, tedarik sanayi olarak üzerimize düşeni yapmış olacağız." değerlendirmesini yaptı.

KAYNAK: AA
Emre Genç Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emre Genç

Editör Hakkında

YORUMLAR 4
 • yasin 1 hafta önce Şikayet Et
  üretim üssü Kocaeli'ye bekliyoruz
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  adamın adı Albert, ne bekliyorsunuz ki elin gavurundan
  Cevapla
 • misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  otomobil fiyatlarının düşmesi için ille de bir Çinli markanın ülkeye yatırım yapması mı gerekiyor. ötv saçmalığına son verin. millet daha güvenli araçlar ile seyahat etsin, hurda otomobillere toparla para saçıp trafikte serseri mayın gibi dolaşmasın
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Albert saydam kim yahudimi?
  Cevapla