AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’dan asgari ücret açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Esas mücadelemiz enflasyonu düşürme noktasında. Temmuz ayında asgari ücretle ilgili bir süreçle ilgili bir süreç olacak mı derseniz, olmayacak diyebilirim." açıklamasını yaptı.

GİRİŞ 25.06.2024 12:36 GÜNCELLEME 25.06.2024 13:58
Bu Habere 104 Yorum Yapılmış

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN TÜRK’te gündeme dair soruları yanıtladı. 

Hamza Dağ’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Dün MYK toplantısı ile il başkanlığı ataması aynı sürece geldi. Teşkilat başkanlığımız süreci yönetir. İstifa süreci oldu. Sahadaki değerlendirmelerle 7 tane ilde yeni atamalar gerçekleştirildi. 31 Mart seçimleri sonrası değerlendirmeler devam ediyor. İl ve ilçelerde diğer etkiler var mı inceleniyor. İstişare toplantılarını gerçekleştiriyoruz. AK Parti dinamik olarak bu noktaya gelmiş bir parti. Belediyelerin büyük kısmını son seçime kadar kazanmış bir parti. Cumhurbaşkanımız değişim gerekiyorsa imtina etmiş bir kimse değil. Zamanı geldiğinde değişim olur. Ülkedeki değişimi başarmış, kendi içinde kırgınlık küskünlük olmadan yapmış bir parti.

SOKAK HAYVANLARI DÜZENLEMESİ: ÇÖZÜM KONUSUNDA ADIMLAR ATACAĞIZ

Meclis’te bir çalışma yapıldı. Bütün taraflar dinlendi. Herkesin söylemiş olduğu ifadeler çerçeve içine oturtuldu. Dün MYK’da bir değerlendirme yapıldı. Cumhurbaşkanımız başkanlığında bir toplantı daha yapılacak ve son hali verilecek. Çözüm konusunda değişik düşünceler var. Biz burada sorunun çözümü konusunda adımlar atacağız.

YENİ VERGİ DÜZENLEMESİ: SOMUTLAŞAN BİR ŞEY YOK

Hazine ve Maliye Bakanlığı çalışma yaptığını ifade ediyor. Henüz somutlaşan bir takım şeyler yok. Basın mensupları bazı haber kaynaklarından aldığı bilgilerden yansıtıyor bakanlık yalanlıyor.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARÇLARI

Henüz bir noktaya gelmiş değiliz deniliyor bana da. Doğrudan vergileri artıracak, dolaylı vergileri azaltacak sürece gitmemiz gerekiyor. Vergi reformuna ihtiyaç var. Bazı adımlar mutlaka atılacak.

ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM OLACAK MI?

Covid’den sonra yaşadığımız süreç, Asgari ücrette yıllık taraflar bir araya gelerek süreç yürütülüyordu. Asgari ücrette yılda 2 kez tarafları bir araya getirdik. Esas mücadelemiz enflasyonu düşürme noktasında. Temmuz ayında asgari ücretle ilgili bir süreçle ilgili bir süreç olacak mı derseniz, olmayacak diyebilirim.

SİYASETTE NORMALLEŞME SÜRECEK Mİ?

Birileri ev ödevi verecek biz de yapacak değiliz. Müzakere etmezseniz çözemezsiniz. Biz diyalog noktasında bir şeye bugün de açık olduk daha önce de açıktık. Diyalog sürecinden Kılıçdaroğlu rahatsızdı.

Bizim ittifakımız bellidir. Masa üstünde ayrı üstünde farklı altında farklı değildir. Bu ittifak sadece seçim kazanmak için değil bu ülkenin ve coğrafyadaki süreçlerde duruş koymaktadır. 

Cumhur İttifakı'nda bir mesele yok. Biz Türkiye Cumhuriyeti'ne gelecek noktasında çok önemli olduğunu görüyoruz. Yeni ittifak arayışımız yok. Ben sorun görmüyorum.

Gözden Kaçmasın [MHP lideri Bahçeli: Cumhur İttifakı yoluna devam edecek] MHP lideri Bahçeli: Cumhur İttifakı yoluna devam edecek.

Yarın tezkereler gelecek Meclis’e hem biz hem toplum duruşlarını görecek. Esas gündemimiz milletimizin yaşadığımız zorluğu ortadan kaldırmak.

SİNAN ATEŞ CİNAYETİ

Biz buna hukuk devleti çerçevesinde bakıyoruz. Hukuk görevini yapsın. Burada ön planında arka planında ne varsa savcılık araştırmalarını yaptı. Parti olarak davaya katılım sürecinde olduğumuzu düşünmüyorum.

BAKAN FİDAN'IN 3. DÜNYA SAVAŞI AÇIKLAMASI

Hakan bey daha önce çok kritik görevler yaptı. Dünyadaki gelişmeleri daha farklı görebilecek pozisyonda. Zorlu bir süreçten geçtiğimizi fark ediyoruz, dünya olarak. 

 

Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 104
 • İzmirli öğretmen 3 hafta önce Şikayet Et
  Emekli perişan
  Cevapla
 • Ahmet 3 hafta önce Şikayet Et
  Yazıklar olsun bu devlet verdikçe kötü oldu verdikçe kötü oldu asgari ücreti kaldırsın iş veren istediği kadar maaş versin serbest olsun o zaman hükümetin değerini anlarsınız.
  Cevapla
 • Sade vatandaş 3 hafta önce Şikayet Et
  Teşekkürler çok güzel aydınlatıcı bir açıklama. Erken seçim son çare artık.
  Cevapla
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  Asgari ücret artınca bahane edip herşeye zam koyuyorlar. Önce emeklilerin durumunu düzeltmek gerek. Emeklilerin maaşını devlet verdiği için hiçbir şeye zam bahane edilemez.
  Cevapla
 • Fatih 3 hafta önce Şikayet Et
  Evler 15 bin olmuşken asgari ücretin 17 bin olması çok komik enflasyonu zaten durduramadınız zam bari verin bu işin tadı kaçtı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle