CHP görüşmesi sonrası Bakan Şimşek'ten ilk paylaşım

Bakan Mehmet Şimşek, AK Partili vekil Faruk Çelik'in "CHP heyetinin açıklamalarından bir talimat listesi ile görüşmeye gittikleri anlaşılıyor. Burada bir rol karmaşası yaşandığı açık" şeklindeki CHP'yi eleştiren tweetini paylaştı.

GİRİŞ 25.06.2024 15:29 GÜNCELLEME 25.06.2024 17:24
Bu Habere 61 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dün CHP'li Yalçın Karatepe başkanlığındaki heyetle görüştü. Dört saati aşan toplantının ardından görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulunan Karatepe, Bakan Şimşek’e dört ana başlıkta partisinin talep ve görüşlerini ilettiklerini söyledi.

CHP’li Yalçın Karatepe, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşmelerinde, asgari ücrete ara zam, emekli aylıklarına ciddi artış, tarımsal desteklerinin artırılması ve vergide adaletsizliğin giderilmesi başlıklarındaki dört ana talep ilettiklerini belirterek, “Görüşme sonunda acı reçeteyi vatandaşa çıkaran anlayışta bir değişim iradesi olmadığını maalesef gördük” yorumunu yaptı.

“GÖRÜŞMEYE TALİMAT LİSTESİYLE GİTMİŞLER”

Bu görüşmenin yankıları sürerken AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

"CHP heyetinin açıklamalarından bir talimat listesi ile görüşmeye gittikleri anlaşılıyor. Burada bir rol karmaşası yaşandığı açık" diyen Faruk Çelik, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"İktidar muhalefet diyaloğu demokrasilerde önemlidir. Ancak, CHP heyetinin Hazine Maliye Bakanımız ile görüşmelerden sonra yaptıkları açıklamalar etrafındaki tartışmaları hayretle izliyorum. CHP heyetinin açıklamalarından bir talimat listesi ile görüşmeye gittikleri anlaşılıyor. Burada bir rol karmaşası yaşandığı açık. İktidarın görevi politikaları belirlemek ve uygulamak, muhalefetin görevi iktidarın göremediğini düşündüğü şeyleri dillendirmek ve eleştirmektir. Bir talimat listesi dayatmak değil. Bu tutum Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin iyi niyeti ile bağdaşan bir yaklaşım değildir. Bu bir diyalogda değildir. Siyasi istismardır, popülizmdir. Ekonomimizin en son ihtiyaç duyduğu şeylerdir."

BAKAN ŞİMŞEK'TEN CHP'Lİ YALÇIN KARATEPE AÇIKLAMASI

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dün yaptığı CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe toplantısının ardından yapılan açıklamalara yönelik olarak "Görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik" dedi.

Bakan Şimşek'in açıklamaları şöyle:

Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle kabul ettiğim CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yalçın Karatepe’yi protokol kurallarını uygulamadan binanın girişinde karşıladım ve makamda görüştüm. Görüş ve önerilerini dinlediğimiz 4 saati aşan görüşmede gündeme getirilen tüm konularla ilgili perspektifimizi şeffaf bir şekilde kendilerine anlattık. Önerilerini, demokratik nezaket ve ekonomik-mali gerçekler kapsamında not ettik. Ayrıca uyguladığımız ekonomi programımıza ilişkin detaylı bir de sunum yaptık. Ancak sonrasında görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik. Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez.

BAKAN ŞİMŞEK, ÇELİK'İN MESAJINI PAYLAŞTI

Bakan Şimşek de sosyal medya platformu X hesabından Çelik'in CHP'yi eleştiren bu paylaşımını paylaştı.

 

 

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 61
 • Vatandaş 3 hafta önce Şikayet Et
  CHP önce kazandığı belediyelere hizmet yapmaları için telkinde bulunsun belediye araçlarının bakımlarını zamanında yapıp yapmalarını engelesin ulaşıma suya ekmeğe verdiği aşırı zamı geri çeksin maliye bakanı da kendi işine dönsün
  Cevapla
 • TRT izleyen KÖYLÜ 3 hafta önce Şikayet Et
  Bildik CHPKK, ciddiye alınacak bir durum yok. Durmak yok, yola devam.
  Cevapla
 • Üsküplü 3 hafta önce Şikayet Et
  Sırtında yumurta küfesi olmayanlar bol keseden sallarlar ciddiye alınacak bir durum değil
  Cevapla
 • Vatandaşın sesi 3 hafta önce Şikayet Et
  Yav chp adam yerine hiç konulurmu 100 senelik bir parti 1 kez bile milletin iradesi ile memleketin başına gelmemiştir gelemezde vesselam
  Cevapla
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  Yav siz bildiğinizi yapın boş verin zamanımıza yazık etmeyin bir garibanın işini yaparsınız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle