Kentsel Dönüşüm Başkanlığı 51 ilde 865 arsayı satışa çıkıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı, Türkiye genelindeki 51 ilde, 865 muhtelif arsayı satışa çıkarıyor.

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı 51 ilde 865 arsayı satışa çıkıyor
Kentsel Dönüşüm Başkanlığı 51 ilde 865 arsayı satışa çıkıyor
GİRİŞ 21.06.2024 17:33 GÜNCELLEME 21.06.2024 17:33
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Çevre, Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı, Türkiye genelindeki 51 ilde, 865 muhtelif arsayı avantajlı koşullarla satışa çıkarıyor. 51 ilin merkezi noktalarındaki 865 arsa, yüzde 25 peşin, 24 ay vadeyle satışa çıkacak. Bakanlık, peşin ödemelerde yüzde 20 indirim avantajı ile yatırım yapmak isteyenler için önemli bir fırsat sunuyor. 9-10-11 Temmuz 2024 tarihlerinde saat 10:30’da yapılacak müzayedelere online katılım da sağlanabilecek.

İstanbul, Ankara, Samsun, Malatya, Mardin ve Şanlıurfa’da talepler yoğun
Özellikle ev yapmak isteyen ve iş yerine uygun arsa arayan vatandaşlar; İstanbul’da 31, Ankara’da 37, Malatya’da 139, Mardin’de 16, Samsun’da 113 ve Şanlıurfa’da 119 muhtelif arsa için alıcılar gün sayıyor. Yüksek talep olan illerde katılım için başvurular başladı.

Online katılım sağlanabilecek açık artırmalar 9-10-11 Temmuz günleri saat 10.30'da yapılacak. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Konferans Salonu Mustafa Kemal Mahallesi Çankaya / Ankara ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası Küçükçekmece / İstanbul’da yapılacak açık artırmaya internetten üzerinden de emlakmuzayede.com.tr adresinden teklif verilebilecek.

“PROJE YENİ İŞYERİ VEYA EV ALMAK İSTEYENLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Halit Çelen, “Kampanyanın yeni işyeri veya ev almak isteyenler için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bende Ankara’da yaşıyorum. Etimesgut’ta ya da Gölbaşı'nda arsam olsa bahçeli bir evimin olmasını isterdim. O yüzden ben de bu kampanyadan yararlanmak istiyorum” dedi.

“ŞANLIURFA’YA YATIRIM YAPMAK İSTİYORUM”

İstanbul’da tekstil işi ile uğraştığını ifade eden Gökhan Kara, “Memleket hasreti var içimizde. Doğduğumuz topraklara yatırım yapma isteğimiz var. Çok güzel bir kampanya çıktı karşımıza. Proje çok güzel olduğu için kendi iş yerimizi Şanlıurfa’ya taşımak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“BENDE BU PROJEDEN YARARLANMAK İSTİYORUM”

Malatya’dan arsa almak istediğini belirten Ayten Tüylüoğlu, “Kentsel Dönüşüm Başkanlığı’nın bu projesini çok değerli buluyorum. Malatya’da ev yapımına hazır arsaların 596 bin TL’ye satışa çıktığını öğrendim. Bende bu projeden yararlanmak istiyorum. Alacak vatandaşlara tavsiye ediyorum. Çok avantajlı ödemeler var” diye konuştu.

“YATIRIM AMAÇLI ARSA ALMAK İSTİYORUM”

Projeyi Kentsel Dönüşüm Başkanlığı sitesinden duyduğunu açıklayan Akgül Acar, “İstanbul’da yatırım amaçlı arsa almak istiyorum. Yüzde 25’i peşin 24 ay vade ile çok hesaplı ve karlı bir yatırım olacağını düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

KAYNAK: İHA
Emre Genç Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emre Genç

Editör Hakkında

YORUMLAR 13
 • Aki 3 hafta önce Şikayet Et
  Beytül mal asla satılanaz, devletin temeline dinamit koyma demektir. Bugun alanlar yarın kime satacak biliyormusunuz en az 400 yıl satılamaz mirascılara kalır maddesi konmali yoksa para ile gizli gizli ama millet biliyorken
  Cevapla
 • Raci 3 hafta önce Şikayet Et
  190 bin TL'ye 250 metrekare arsa aldim makedonyada yuvambalkan dan. Biraz gozumuzu acalim artik
  Cevapla
 • İpek 3 hafta önce Şikayet Et
  2.5 dönüm kandıradan arsa aldık 540 bin lirasizin aldığınızın 10 katı büyüklüğü kendi memleketim dururken neden başka yerden alayım..
  Cevapla
 • Alaaddin 3 hafta önce Şikayet Et
  250 bin TL olan yer açık artırmada 1 300 000 TL satıldı. Yani ucuz falan değil. Parası olan her zaman olduğu düdüğü çalıyor.
  Cevapla
 • Nuh 3 hafta önce Şikayet Et
  Arsaların sahiplerini de açıklayın bence. Onlar şimdiden bellidir.
  Cevapla
 • Ziyaaa 3 hafta önce Şikayet Et
  Bildiğin birşey varsa söyle yoksa, kişi kendinden bilirmiş işi sana söylenecek en doğru söz...
  Cevapla
 • Aslı gibi. 3 hafta önce Şikayet Et
  Gerçekleri bilmeden vebale girmeyin..
  Cevapla
 • Oben 3 hafta önce Şikayet Et
  Abim tokide çalışıyo. Akrabalarımda inşaatçı ve tokiden çok ihale aldı ve almaya da devam ediyor. Ne abimin ne de akrabalarımın bize zerre kıyağı olmadı olmadı olmadı. Hatta kendilerine bile extra bir faydası olmuyor. Mesela abimin evi yok, bir iki kuraya da katıldı ama çıkmadı. İşi de öyle sıradan değil toki başkanı yada mühendislerle beraber. Kısaca büyük vebal alıyosunuz bilin!
  Cevapla
 • Mumsuz Ekrem 3 hafta önce Şikayet Et
  Gayet ucuz!!!! Dalga geçmişler millet ile. Kim bula 5/10/50/100 milyonuda ala? Resmen piyasayı şişirmiş.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle