Kaya Sabancı'yı darbeden Vedat Aşçı'nın oteline boykot! Rezervasyonlar iptal ediliyor

Daha önce yaşadıkları sitedeki uyuşmazlıklar nedeniyle husumetli olduğu Kaya Sabancı'yı korumalarıyla darbeden Vedat Aşçı'nın geceliği 80 bin TL olan otelindeki rezervasyonlar iptal ediliyor.

GİRİŞ 21.06.2024 12:33 GÜNCELLEME 21.06.2024 17:46
Bu Habere 85 Yorum Yapılmış

Ünlülerin tatil gözdesi Bodrum ultra zenginlerin büyük kavgasına sahne oldu...

Sabancı ailesinden iş insanı Kaya Sabancı, Türkbükü Mahallesi'nde bulunan bir restoran açılışına gitti.

Burada sitenin ve bölgedeki aynı adlı otelin sahibi olan Vedat Aşçı ile tartıştı.

Daha önce konutlardaki eksiklikler konusunda aralarında husumet bulunan ikiliden Kaya Sabancı, Aşçı ve korumaları tarafından darbedildi.

Bir anda sosyal medyada gündem olan ve görüntüleri ortaya çıkan olayda yaralanan Kaya Sabancı hastanelik oldu.

GECELİĞİ 80 BİN TL, İPTALLER BAŞLADI

Olay gündemdeki yerini korurken Aşçı'ya ait Otele boykot başladı.

Kaya Sabancı'nın darbedilmesine tepki gösteren cemiyetten isimler gecelik ücreti 80 bin TL'yi bulan oteldeki rezervasyonlarını tek tek iptal etmeye başladı.

LÜKS LİSTEDEKİ DARP OLAYI

Kaya Sabancı, sitenin içerisindeki bir restoranın açılışına katılmak için alana doğru gitti.

Kaya Sabancı, burada site sahibi Vedat Aşçı ve korumaları olduğu öğrenilen kişiler tarafından darbedildi.

HASTANEDE GÖZLEM ALTINDA

Kaya Sabancı, ihbar üzerine bölgeye gelen sağlık ekipleri tarafından ilçedeki özel bir hastaneye kaldırıldı.

Hastanede tedaviye alınan Sabancı'nın sol gözüne darbe aldığı ve hastanede gözlem altında tutulduğu öğrenildi.

"VEDAT BEY KENDİSİNDEN HOŞLANMIYORDU"

Kaya Sabancı’nın avukatı Ömer Reşat Kayran konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Kaya Bey oturduğu sitede yanlış gördüğü şeyler ile ilgili hem Vedat Bey'e hem de site yönetimine gerekli geri bildirimleri yaptığı için Vedat Bey'in kendisinden hoşlanmadığı ve aralarında anlaşmazlık olduğu bilinen bir durum.

Olay zaten onlarca kişinin önünde gerçekleşiyor, tanıkların önünde gerçekleşiyor. Bir insan mafyatik bir yöntemle dövülüp restoranın önüne atılıyor, bu hiçbir şekilde açıklanabilecek bir durum değil." dedi.

OTEL YÖNETİMİ GERÇEKLEŞEN OLAY HAKKINDA AÇIKLAMADA BULUNDU:

Yapılan açıklama bu şekilde:

"Basında Kaya Sabancı ve vekilleri tarafından Mandarin Oriental, Bodrum oteli ve yatırımcısı Vedat Aşcı ile ilgili aleyhimize isnad edilen gerçek dışı, abartılı ve asılsız iddialara karşı iş bu açıklamayı yapma gereğini üzülerek duymaktayız.

20 Haziran 2024 tarihinde otelimiz içerinde bulunan Hakkasan adlı işletmenin etkinliğinde Vedat Aşçı, Kaya Sabancı’nın sözlü ve fiziksel saldırısına uğramış ve ne yazık ki taraflar arasında hepimizi üzen tatsız bir hadise yaşanmıştır. Akabinde olay taraflarca yargıya intikal ettirilmiştir.

Kaya Sabancı tarafından tesise sağlık ekiplerinin girişinin Müvekkil otel ve Vedat Aşcı tarafından geciktirildiği/engellendiğine dair iddiaları da diğer iddiaları gibi tamamen asılsız ve gerçeğe aykırıdır. Sağlık görevlileri kamera kayıtlarından da tespit edildiği üzere tesise sorunsuz ve hızlı bir şekilde giriş ve çıkış yapmışlardır. 

Müvekkilimizi hedef alan bu gerçek dışı suçlamalar karşısında Mandarin Oriental, Bodrum hukuk müşavirleri olarak gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. 

Basını yanlış yönlendiren bu asılsız iddialar karşısında cevap hakkımızı kullandığımızı ancak olayların adli makamlara intikal etmesi sebebi ile bundan sonraki sürecin yasal olarak takip edileceğini siz değerli kamuoyuna bildiririz.
 
Saygılarımızla"

KAYNAK: ENSONHABER | HABER7
Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 85
 • Vatandaş 3 hafta önce Şikayet Et
  Ülkede herkes mafya olmuş,elini kolunu sallayan mafyalık yapıyor,bundan en zenginler bile etkileniyor,savcılar bu defada cezasız bırakmazlar inşallah!
  Cevapla
 • Yado 3 hafta önce Şikayet Et
  Geceligi 80 bin tl, ne kadar vergi verecek bakalim maliye uyumasın .
  Cevapla
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  Sabancılar bu işi bırakmaz yazın bir yere adama vuran korumalar ve otel sahibi bir an önce kaçın izinizi kaybedin Sabancılar asla bırakmaz yanınıza yazın bir yere
  Cevapla
 • Hakan 3 hafta önce Şikayet Et
  Sen yazdın ya yeter. Biz artık bir yere yazmayalim.
  Cevapla
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  Diyorki Ankara benimciftligim istedigimi yaparım sabanci olsada bos vesselam
  Cevapla
 • sütçü 3 hafta önce Şikayet Et
  acilen varlık vergisi çıkmalı ...milletin gözünün içine sokuluyor yaşam tarzı.aşkale usulü uygulansın ivedi....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle