Bakan Şimşek 50 trilyon Euro'luk fon yöneten yatırımcılarla bir araya geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in Londra temasları sürüyor. Şimşek dün Deutche Bank tarafından düzenlenen toplantıda yatırımcılarla buluştu. Toplantıda 50 trilyon Euro değerinde fon yöneten 150'den fazla yatırımcı yer aldı.

Bakan Şimşek 50 trilyon Euro'luk fon yöneten yatırımcılarla bir araya geldi
Bakan Şimşek 50 trilyon Euro'luk fon yöneten yatırımcılarla bir araya geldi
GİRİŞ 21.06.2024 11:04 GÜNCELLEME 21.06.2024 11:04
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dün Londra'da Deutche Bank tarafından düzenlenen toplantıda yatırımcılarla bir araya gelirken, katılımcılar gelişmekten olan ülkeler arasında Türkiye'nin pozitif ayrıştığı yönünde görüş belirttiler.

Katılımcıların verdiği bilgiye göre Deutsche Bank'ın Londra'da gerçekleştirdiği yıllık toplantıda 50 trilyon euro değerinde fon yöntenen 150'den fazla yatırımcı yer aldı.

Toplantıda Şimşek, Türkiye ekonomisinde geçen 12 ayda yapılanlar ve gelecek bir yıl ile uzun dönemde atılması olası adımlar hakkında bilgi verdi.

Reuters'a bilgi veren bir katılımcı, toplantıya katılan yatırımcıların ekonomi politikalarındaki değişim ardından "Türkiye'nin diğer gelişmekte olan ülkelerden pozitif ayrıştığını" ifade ettiklerini söyledi.

Ayrıca aralarında Deutsche Bank yöneticilerinin de olduğu pekçok katılımcı toplantıda önümüzdeki dönemde Türkiye'deki yatırımlarını artıracaklarını ifade etti.

Bakan Şimşek dün Londra'da düşünce kuruluşu Chatham House tarafından düzenlenen etkinlikte de konuşmuştu.

Şimşek, bu toplantıda "Para politikasını baştan inşa etmek biraz zaman aldı. Şu an sürdürülebilir, güçlü dezenflasyonun eşiğindeyiz" demişti.

Katılımcıların verdiği bilgilelere göre toplantılarda Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Uzakdoğu'dan sabit getirili menkul kıymetler, hisse senedi, altyapı ve girişim sermayesi yatırımcıları yer aldı.

KAYNAK: REUTERS
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 1
  • bülent duman 3 hafta önce Şikayet Et
    Gavurdan medet umma şirketler halka açılsın.konrol et.7 den 70 e kayıt altına al.servet vergisi çıkar.halkına dön.ben yazmaktan bıktım.halkın adamı ol.gavurun değil.
    Cevapla