Daha önce Türkiye'den satın almışlardı! O ülke 50 savaş uçağı satın alacağını duyurdu

Nijerya, silahlı çeteler ve terörle mücadele kapsamında 50 yeni savaş uçağı satın alacağını duyurdu. Nijerya daha önce Türkiye ve ABD'den savaş uçağı tedarik etmişti.

GİRİŞ 20.06.2024 02:40 GÜNCELLEME 20.06.2024 09:12
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

Türkiye'den daha önce savaş uçağı satın alan Nijerya, silahlı çeteler ve terörle mücadele kapsamında 50 yeni savaş uçağı satın alacağını duyurdu.

NİJERYA ORDUSU 50 YENİ SAVAŞ UÇAĞI SATIN ALACAK

Nijerya Hava Kuvvetleri Komutanı Hassan Bala Abubakar, Katsina eyaletinde kurulan yeni askeri tesislerin açılışında, ülkenin satın alacağı yeni uçaklar arasında 24 M-346 savaş uçağı, 12 AW109 çok amaçlı helikopter ve bir çift Casa 295 nakliye uçağı bulunduğunu söyledi.

Daha önce Türkiye'den satın almışlardı! O ülke 50 savaş uçağı satın alacağını duyurdu

Uçakların gelecek yıla kadar teslim alınmasının beklendiğini belirten Abubakar, "Uçaklar, son yıllarda kuzeybatı ve orta eyaletlerde terör estiren teröristlere ve silahlı çetelere yönelik saldırıları desteklemek için kullanılacak." dedi.

TÜRKİYE'DEN SAVAŞ UÇAĞI SATIN ALMIŞLARDI

Abubakar, uçakların hangi ülkeden alınacağına ilişkin bilgi vermedi.

Güvenlik sorunlarının arttığı Nijerya, daha önce terör gruplarıyla mücadele kapsamında Türkiye ve ABD'den savaş uçakları satın almıştı.

KAYNAK: AA
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 48
 • Böyyük Ülke 3 hafta önce Şikayet Et
  75 adet hidrojen ve 122 adet de atom bombası sattık ama bunlar askeri sır olduğu için söylenmiyor....
  Cevapla
 • ali akman 3 hafta önce Şikayet Et
  "Uçaklar, son yıllarda kuzeybatı ve orta eyaletlerde terör estiren teröristlere ve silahlı çetelere yönelik saldırıları desteklemek için kullanılacak. derken bahsettiğiniz teröristlerin ılımlı mücahitler olduğunu belirtseydiniz keşke
  Cevapla
 • sait dbakır 3 hafta önce Şikayet Et
  hepsini türkiyeden alın o gavur abd den almayın alacağınız ucakların parası israile gider yazık olur en azından biz müslüman kardeşiz
  Cevapla
 • Ahmet 3 hafta önce Şikayet Et
  Hürkuş ve Siha aldı
  Cevapla
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  Afrikanin genel problemleri hizli artan nufus ve dusuk egitim. Gelismis ulkeler kulaklari uzerine yattikca ilk basta onlarin basina bela olacak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle