Ünlü tatil merkezinde günlük oda fiyatları 25 bin TL'ye dayandı

Kurban Bayramı tatili dolayısıyla ünlü tatil merkezi İzmir’in Çeşme ilçesine 1 milyonu aşkın bir tatilci beklenirken günlük oda fiyatı 25 bin TL'ye kadar dayandı.

GİRİŞ 15.06.2024 16:41 GÜNCELLEME 16.06.2024 11:52
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

Kurban Bayramı tatili dolayısıyla ünlü tatil merkezi İzmir’in Çeşme ilçesine 1 milyonu aşkın bir tatilci beklenirken, yüzde 80’e yaklaşan otel rezervasyonlarının bayramda yüzde 100’ü bulması bekleniyor. Turizmciler tüm hazırlıklarını tamamlarken, Çeşme’de tatil yapmak için günlük 3 bin lira ile 25 bin TL’nin gözden çıkarılması gerekiyor.

9 günlük Kurban Bayramı tatili başlarken, bayramda Çeşme ilçesi yine tatilcilerin gözdesi olacak. Ünlü tatil merkezinde tüm hazırlıklar tamamlanırken, tatilciler yavaş yavaş konaklayacakları otellere yerleşiyor.

REZERVASYONLAR MEMNUN ETTİ: "BAYRAMDA YÜZDE 100’Ü BULUR"

Çeşme genelindeki otellerde ise doluluk oranının yüzde 80’e yaklaştığı öğrenildi. Bu oranın özellikle bayramda yüzde 100’ü bulması beklenirken, turizmciler rezervasyonlardan memnun.

Öte yandan, bayramda ünlü tatil merkezinde güven ve asayişin sağlanması için ek tedbirler alındı. Tatilcilerin huzurlu bir bayram geçirmesi için polis ve jandarma ekiplerinden ek görevlendirmelerin yapıldığı belirtildi.

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Tuğgan, her sene olduğu gibi bu yılda milyonları ağırlamaya hazır olduklarını söyledi. Bu bayramın geçen bayramı aratmayacağını ifade eden Tuğgan, son hafta rezervasyonlar için çok ciddi talepler aldıklarını söyledi. Tuğgan, “Bizim otelimizde doluluk oranlarımız yüzde 80 civarında. Neredeyse geçen seneyle eşit diyebiliriz aslında. Yine oldukça yoğun geçecek bayram. Çeşme’de; otellerimiz, restoranlarımız, beachlerimiz bu bayramı oldukça yoğun geçirecek görülüyor. Hala rezervasyonlarımız devam ediyor. Son dakika misafirlerimiz de mutlaka olacaktır. Yüzde 100 doluluğa biz hazırız. Şuan için yüzde 70-80 civarı Çeşme geneli ama bayram süresince bu mutlaka yüzde 90-100’ü zorlayacaktır” dedi.

“REZERVASYONLARDA 9 GÜNLÜK TATİL VE OKULLARIN KAPANMASI ETKİLİ OLDU”

Rezervasyonlarda 9 günlük bayram tatilinin ve okulların kapanmasının etkili olduğunu ifade eden Ebru Tuğgan, “Hava sıcaklığına bağlı olarak tatilciler kendilerini sahillere atıyor. Havanın durumuna bağlı olarak talepte de bir artış söz konusu. Bayram sadece hava sıcaklığıyla alakalı değil. Özellikle bayram tatilinin 9 güne çıkması, çocuklarımızın karne tatiline başlaması çok büyük etken oldu; çünkü biz de otellerimizde çok fazla alternatif sunuyoruz gelen konuklarımıza. Hem yetişkinlere hem de çocuklarımıza karne hediyesi olarak da birçok farklı eğlence ve alternatif sunabiliyoruz. Dolayısıyla bu anlamda da bir yönelim olduğunu özellikle çocuklu ailelerden görmüş oluyoruz” diye konuştu.

FİYATLAR GÜNLÜK 3 BİN İLE 25 BİN ARASI DEĞİŞİYOR

Fiyatların değişkenlik gösterdiğini ifade eden Tuğgan, “Fiyatlar, ailelerin tercih ettiği otellerden, butik otel veya 5 yıldızlı otellere göre değişebiliyor. Minimum olarak günlük 3 bin liradan başlayıp 25 bin liraya çıkan fiyatlar mevcut. Kesinlikle gelen misafirlerimizin önceden rezervasyon yapmalarını tavsiye ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

KAYNAK: İHA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 25
 • Viyana 1 ay önce Şikayet Et
  hani kimsede para yoktu ,hayat çok pahalı idi. bu ne turşu bu ne perhiz
  Cevapla
 • orhan 1 ay önce Şikayet Et
  Yabancilar bu parayi vermez. Yerli verir.
  Cevapla
 • orhan 1 ay önce Şikayet Et
  Kafayi iyice yemis bunlar.
  Cevapla
 • Yaşlı Kurt 1 ay önce Şikayet Et
  Asıl o paraları ödeyenlere yuuh ...
  Cevapla
 • Yaşlı Kurt 1 ay önce Şikayet Et
  Onlarda evden çıkamıyom diyenler...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle