İki dev bankanın birleşmesine günler kaldı

İsviçre'nin iki büyük bankası olan UBS ve Credit Suisse'nin İsviçre birimleri 1 Temmuz'da birleşecek.

İki dev bankanın birleşmesine günler kaldı
İki dev bankanın birleşmesine günler kaldı
GİRİŞ 11.06.2024 13:02 GÜNCELLEME 11.06.2024 13:08

UBS İsviçre Başkanı Sabine Keller-Busse, UBS ve Credit Suisse'in İsviçre birimlerinin birleşmesi 1 Temmuz gibi erken bir tarihte tamamlanabileceğini söyledi.

Keller-Busse, Neue Zuercher Zeitung gazetesine verdiği bir röportajda planın "çok iyi" ilerlediğini söyledi ve "Birleşme 1 Temmuz 2024 tarihine kadar tamamlanabilir" dedi.

Keller-Busse, müşterilerin 2025 yılı içinde UBS'nin BT sistemlerine geçmeye başlayacağını söyledi. UBS ve Credit Suisse'in ana şirketlerinin birleşmesi geçtiğimiz ayın sonunda tamamlandı.

GEÇTİĞİMİZ SENE DUYURULMUŞTU

İsviçre Cumhurbaşkanı Alain Berset, geçtiğimiz sene mart ayında küresel bankacılıkta piyasaları daha fazla sarsacak çalkantılardan kaçınmak amacıyla, bankacılık devi UBS'in küçük rakibi Credit Suisse'i satın aldığını duyurmuştu.

Berset, gelişmeyi "Uluslararası piyasaların istikrarı için büyük önem taşıyan bir anlaşma" olarak nitelemişti.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.