Cevdet Yılmaz'dan dezenflasyon açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Programımızın ilk yılı bütçe ve dış denge bakımından başarılı bir şekilde tamamlandı. 'Geçiş süreci' ile oluşturduğumuz sağlam zeminde dezenflasyon dönemine giriyoruz." ifadesini kullandı.

Cevdet Yılmaz'dan dezenflasyon açıklaması
Cevdet Yılmaz'dan dezenflasyon açıklaması
GİRİŞ 08.06.2024 17:54 GÜNCELLEME 08.06.2024 17:54
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "ekonomi programına" ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

'İHRACAT ODAKLI POLİTİKALARIMIZI HAYATA GEÇİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ'

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 31. Olağan Genel Kurulunu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde ödül alan ihracatçı firmaları tebrik ettiğini belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

"Yurt dışı talebin zayıf seyrettiği bir döneme rağmen, mal ve hizmet ihracatçılarımızın yüksek performansıyla 2024 yılında cari açığın yüzde 2,5'un altına inmesini bekliyoruz. Orta Vadeli Program ve 12. Kalkınma Planımız çerçevesinde, katma değeri yüksek üretim ve ihracat odaklı politikalarımızı hayata geçirmeye devam edeceğiz.

'DEZENFLASYON SÜRECİNE DESTEK OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ'

Programımızın ilk yılı bütçe ve dış denge bakımından başarılı bir şekilde tamamlandı. 'Geçiş süreci' ile oluşturduğumuz sağlam zeminde dezenflasyon dönemine giriyoruz. Para ve maliye politikaları ile yapısal reform gündemimizi bütüncül bir çerçevede planladık ve etkin bir koordinasyon içinde kararlılıkla uyguluyoruz. Üretim ve ihracat odaklı dengeli büyüme ile dezenflasyon sürecine destek olmayı sürdüreceğiz."

KAYNAK: AA
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 3
 • hıghlander 1 ay önce Şikayet Et
  Zengini çekemeyen hırt karınlılardan değilim,bilakis takdir ederim.Ama fakirin hakkını verirse.Uygulama sakatlığı yüzünden bu dezenflasyon, fakire multi-maxi enflasyona dönüşmesinde...!
  Cevapla
 • Biz bitik 1 ay önce Şikayet Et
  Bir yıldır Kart faizleri borçları 8-9 katına çıkardı. Faiz lobisine köle olmuşuz, bundan sonra zenginler yaşar
  Cevapla
 • Koltuk 1 ay önce Şikayet Et
  Dezenflasyon dış güçlerin oyunu . Çok dikkat etmek gerekir. Ne demekse. Gavurlar kötü şeyler yapabilir.
  Cevapla