İstanbul Havalimanı en fazla yolcu artışının gerçekleştiği havalimanı oldu

İstanbul Havalimanı 2024 yılı Nisan ayında, 2019 Nisan dönemine göre yolcu sayısında en fazla artışın gerçekleştiği havalimanı oldu.

İstanbul Havalimanı en fazla yolcu artışının gerçekleştiği havalimanı oldu
İstanbul Havalimanı en fazla yolcu artışının gerçekleştiği havalimanı oldu
GİRİŞ 06.06.2024 22:45 GÜNCELLEME 07.06.2024 00:47

Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI Europe) rakamlarına göre, İstanbul Havalimanı, 2024 yılı Nisan ayında, 2019 Nisan dönemine göre yolcu sayısında en fazla artışın gerçekleştiği havalimanı oldu. Gelişmeyi İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Selahattin Bilgen sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

 İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Selahattin Bilgen

"Havalimanımız, Nisan 2019’a göre Nisan 2024’te yolcu sayısında en fazla artış yaşanan havalimanı oldu. Bu önemli başarıda emeği geçen tüm paydaşlarımıza, ekibimize ve bizi tercih eden yolcularımıza teşekkür ediyorum. Herkese emniyetli uçuşlar diliyorum. Birlikte daha nice başarılara imza atmak dileğiyle."

KAYNAK: İHA
Emrah Konak Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrah Konak

Editör Hakkında

1992 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum'da, lise öğrenimini Rize'de, lisans öğrenimi ise Atatürk Üniversitesi'nde tamamladı. Halihazırda Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrenimine devam ediyor. Meslek hayatına 2015 yılında başlayıp birçok haber sitesi ve televizyon kanalında farklı pozisyonlarda görev aldı. Şu an meslek hayatına haber7.com'da "Editör" olarak devam ediyor.