Bakan Şimşek’ten partililere tasarruf tedbir uyarısı

AK Parti'nin 31. İstişare ve Değerlendirme Kampında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, partililere tasarruf tedbirlerine uyulması gerektiğinin uyarısında bulundu.

GİRİŞ 04.06.2024 11:35 GÜNCELLEME 04.06.2024 12:13
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

AK Parti'nin 31. İstişare ve Değerlendirme Kampında seçim değerlendirmesi, genel merkez ve Meclis çalışmalarının yanı sıra eğitim, ekonomi, enerji tarım, adalet, güvenlik ve dış politika konuları da görüşüldü. Edinilen bilgilere göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, yaptığı sunumda yıl boyunca doğalgaz fiyatlarına zam gelmeyeceğini belirtti.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, diğer ülkelerle dengeli siyaset yürüteceklerini İsrail’in Gazze’ye uyguladığı soykırımı, Gazze konusunda Türkiye’nin uluslararası mahkemelerde mücadelesinin devam edeceğini, 1967 sınırlarına ilişkin sunumlar yaptığı öğrenildi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, partililerin tasarruf tedbirlerine uymasını istediği ve bu konuda hassas olmaları konusunda uyarılarda bulundu. Şimşek, yıl sonuna kadar enflasyonun düşeceğini ifade etti. Milli Eğitim Bakanı Tekin’in yaptığı sunumda yeni müfredata ilişkin ve okullardaki kantinde satılan şekerli yiyeceklere ilişkin bir sunum yaptı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ise et fiyatlarına ilişkin bir sunum gerçekleştirirken fiyatların yakın zamanda düşüşe geçeceğini vurguladı.

Ayrıca AK Parti kampında teşkilatın revize edilmesi ve yeni insan kaynağı için adımlar atılması gündeme geldi. Partiye katılım yollarının çeşitlendirilmesi için yeni isimler ve yüzler siyasete dahil edilecek.

KAYNAK: İHA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 11
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  ödeneklerin kesilmesi gerekir Madem tasarruf Tedbiri yapıyoruz partileri ödenen paranın %25'e kadar düşürülmesi Aslında %25 bile çok siyaseti yapan kendi parasıyla yapmalı devletin parasıyla değil halkın parası ile değil tüy bitmemiş Yetimin parası ile değil
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Bu adam geldi geleli başımız ayık gitmedi
  Cevapla
 • çavuşbaşı 1 ay önce Şikayet Et
  Milletvekillleri yaptıkları harçamaları kendi ceplerinden yapmalılar
  Cevapla
 • çavuşbaşı 1 ay önce Şikayet Et
  Köy muharları hariç diğer muhtarlıklar iptal edilmeli
  Cevapla
 • çavuşbaşı 1 ay önce Şikayet Et
  Tasarruf tedbiri olarak ilk önçe partilerin hazineden aldığı yardımlar kesilmeli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle