UKOME toplantısı yapıldı! Taksiye zam yok

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), mayıs ayı toplantısı yapıldı. Taksiciler, zam talebiyle ilgili karar çıkmadı. Toplantıda ilk kez şoför olacaklara verilen 1 günlük eğitim 5 güne çıkarıldı.

GİRİŞ 30.05.2024 13:44 GÜNCELLEME 30.05.2024 15:06
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

UKOME toplantısı, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Gürkan Akgün'ün başkanlığında Zeytinburnu Çırpıcı Sosyal Tesisleri'nde yapıldı.

Toplantıda, Toplu Ulaşım Hizmet Kalitesi Değerlendirme Sistemi kapsamında zorunlu şoför eğitimi verilmesi ile ilgili teklif oya sunuldu. Oybirliği ile kabul edilen teklif doğrultusunda, ilk kez şoför olacaklara verilen 1 günlük eğitim 5 güne çıkarıldı.

İstanbul Ulaşım A.Ş'nin, Sabiha Gökçen Havalimanı hatlarının ücret tarifelerinin yeniden belirlenmesi teklifi gündemden geri çekildi.
Bakırköy Yeşilköy Mahallesi Zambak Sokak yayalaştırma projesi teklifi de toplantıda görüşüldü. Teklif oy birliğiyle kabul edildi.

Bu arada, toplantının yapıldığı tesisin önünde toplanan Martı TAG kurucusu Oğuz Alper Öktem ve beraberindekiler, İBB'nin paylaşımlı yolcu yönetmeliği çıkarması talebiyle protesto gösterisi yaptı.

TAKSİCİLERİN ZAM TALEBİ TARTIŞMA YARATTI

Taksicilerin zam talebi, vatandaşlar arasında tartışmalara neden oldu. Bir kesim, taksicilerin maliyetlerindeki artışı anlayışla karşılarken, diğer bir kesim ise zaten yüksek olan taksi ücretlerinin daha da artmasının kabul edilemez olduğunu düşünüyor.

Bugünkü UKOME toplantısında taksicilerin zam talebinin kabul edilip edilmeyeceği merakla bekleniyordu. Toplantı sonucunda böyle bir karar alınmadı.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 2
  • Tuncay 3 hafta önce Şikayet Et
    Taksiye zam yapacacaklarına elektrikli araç alıp indirim yapsınlar. Bu esnafın elektrikli araba konusunda bilgisi yokmu? Bu konuda belediye ve bağlı odalar niye destek vermiyor?
    Cevapla
  • cevdet 3 hafta önce Şikayet Et
    taksi konusunda yetki bakanlığa verilmeli
    Cevapla