İTO Başkanı Avdagiç'ten “İstanbul Park" açıklaması

Avdagiç, 'Formula 1’in Türkiye’deki öncüsü olduk. Bugüne kadar tesise en küçük bir katkısı olmayanlar, ‘En Kahraman Rıdvan’ edasıyla ortaya çıkıp, yeni bir ‘Gırgır’ yayınına başlıyorlar' dedi.

GİRİŞ 30.05.2024 08:25 GÜNCELLEME 30.05.2024 09:32
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “İstanbul’u sporun merkezi haline dönüştüren İstanbul Park’ı ülkemize kazandırma gururu bize aittir. Biz bu yatırımla Türkiye’ye ve İstanbul’a değer kattık. Formula 1’in Türkiye’deki öncüsü olduk. Bugüne kadar tesise en küçük bir katkısı olmayan/lar, “En Kahraman Rıdvan” edasıyla ortaya çıkıp, yeni bir ‘Gırgır’ yayınına başlıyorlar” ifadelerini kullandı.

Avdagiç, sosyal medya platformu X’te yaptığı paylaşımda, 2005 yılında 156 milyon USD yatırımla İTO, TOBB ve diğer ortaklarıyla tamamladıkları, Formula 1 yarışlarının yapıldığı İstanbul Park’ı Yap-İşlet-Devret sözleşmesinin sonunda imzaladıkları protokole uygun olarak, tam mutabakatla Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne teslim ettikleri bilgisini verdi. Avdagiç, bu süreçteki desteklerinden dolayı Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu’ya teşekkür etti.

Şekib Avdagiç, “Devletimizin desteği ile 2005-2011 arası 7 yıl Formula 1, MotoGP ve birçok uluslararası etkinlik gerçekleştirdik. Tüm bu süreçleri, o dönemdeki Tosfed yönetimini de dahil ederek yaptık. Daha sonra tesisi Intercity’ye kiraladık. Intercitypark kira döneminde tesisi etkin ve verimli kullandı; 2 kez Formula 1 ve birçok ulusal ve uluslararası etkinlik düzenledi.” dedi.

“İSTANBUL’UN FATİHİ’Nİ ÖTEKİ FATİH’LE KARIŞTIRMIYORLARSA...”

İTO Başkanı Avdagiç, paylaşımında şunları kaydetti:

“İstanbul’u sporun merkezi haline dönüştüren İstanbul Park’ı ülkemize kazandırma gururu bize aittir. Biz bu yatırımla Türkiye’ye ve İstanbul’a değer kattık. Formula 1’in Türkiye’deki öncüsü olduk. Bugüne kadar tesise en küçük bir katkısı olmayan/lar, “En Kahraman Rıdvan” edasıyla ortaya çıkıp, yeni bir ‘Gırgır’ yayınına başlıyorlar. Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne tam mutabakatla devredilen tesise kendilerince ‘konup’, küçük beyinleriyle bu devri, İstanbul’un fethi ile özdeşleştirecek kadar dalalet içindeler.
Çocukça ve mafya dizilerine öykünmeci bu yorumları esefle karşılıyor ve kınıyoruz. Kadir kıymet bilmeyenlerin, hakkı teslim etmeyenlerin bu tesislerin kıymetini bilemeyecekleri gün gibi ortada. Ama 29 Mayıs’ı bahane edip bu sözleşme devrini İstanbul’un fethi ile mukayese etme gafletine düşenlere şunu da sormak boynumuzun borcu: İstanbul Park’ı İstanbul Fatihi Sultan Mehmet Han’ın torunları yaptı ve bugüne getirdi. Bugün, ‘İstanbul Park işgalden kurtuldu’ diyenler kendilerini nereye ait hissediyorlar acaba. Elbette, İstanbul’un Fatihi’ni öteki Fatih’le karıştırmıyorlarsa…”

Fuat Öner Haber7.com - Sorumlu Müdür/Yayın Koordinatörü
Haber 7 - Fuat Öner

Editör Hakkında

1989 İstanbul doğumlu olan Fuat Öner, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İnternet Gazeteciliği-Yayıncılığı bölümünden ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eğitimine Marmara Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Yüksek Lisans bölümünde devam etmektedir. Medya sektörüne 2008 yılında adım atan Öner, Star TV ve Habertürk gazetelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal7 Medya Grubu'na haber editörü katılan Öner, Haber7.com'da ‘Yayın Koordinatörü' olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca, evli ve bir çocuk babasıdır.
YORUMLAR 5
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  ağzına yüreğine sağlık, doğru söylüyor
  Cevapla
 • İsmail 3 hafta önce Şikayet Et
  Eğitim ve IQ meselesi... Siz karanlık taş devrinden kalma ve beyni örümcek bağlamışlar ile ..... Anlamazlar ve anlayamazlar kendinizi boşuna üzmeyin...
  Cevapla
 • Gurbet 3 hafta önce Şikayet Et
  Boş içler memleketine. Yapacagın en küçük fabrika bile burdan verimli lakin istanbulu dünyta gelmeyen yabançi. Bile. Tanıyor.
  Cevapla
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  Helel olsun sana. Bizansın artıklarına kapak olsun.
  Cevapla
 • an itibariyle 3 hafta önce Şikayet Et
  agzınıza sağlık.
  Cevapla