Piyasalarda dalgalı seyir: Uzman isim yaz aylarını işaret ederek açıkladı!

Piyasalardaki dalgalı seyri Haber7’ye değerlendiren Ahlatcı Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Yücel Tonguç Erbaş, yaz aylarını işaret ederek altın için destek seviyelerini duyurdu.

GİRİŞ 29.05.2024 16:19 GÜNCELLEME 29.05.2024 16:19
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,15 yükselişle 10.693,02 puandan başladı.

Bankacılık endeksi yüzde 0,17 ve holding endeksi yüzde 0,02 artış kaydetti. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 2,96 ile inşaat olurken, en çok kaybettiren yüzde 1,12 ile menkul kıymet yatırım ortaklığı oldu.

Altın fiyatları düşüşler sonrası kısmi olarak tepki yükselişleri gösterdi. Altın fiyatları hareket için cuma gününü beklerken daha sakin seyrediyor. Ons altın 2.350 dolar psikolojik bandı üzerinde seyrediyor. Altın gram fiyatı ise 2.450 TL'ye dayandı.

Piyasalardaki dalgalı seyri Haber7’ye değerlendiren Ahlatcı Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Yücel Tonguç Erbaş, yaz aylarını işaret ederek altın için destek seviyelerini duyurdu.

 

 

BORSA’DA RALLİ DEVAM EDECEK Mİ?

Hafta itibarıyla piyasaların daha sakin seyrettiğini belirten Ahlatcı Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Yücel Tonguç Erbaş, piyasaların ABD’den gelecek olan büyüme verisine odaklandığını söyledi. Yücel Tonguç Erbaş, hafta kapanışında majör merkez bankalarının faiz politikalarına ilişkin piyasalarda bir fiyatlama olabileceğini dile getirdi.

Borsa İstanbul’da 10.850’nin yukarıda, aşağıda ise 10.500’ün kritik direnç ve destek noktaları olduğunu belirten Tonguç Erbaş, “10.500 seviyesi aşağı kırılmadıkça yeni bir rekor seviye için bekleme aşaması diyebiliriz. 10.500 seviyesinin aşağı kırıldığı senaryoda 10.000 psikolojik desteğimiz var. Bu nedenle bir trend bozulması beklemiyoruz borsada” şeklinde konuştu.

Ahlatcı Yatırım GMY Yücel Tonguç Erbaş, yukarıda 10.850 seviyesinin hacimli şekilde geçildiği takdirde 11.000 – 11.500 aralığına gelineceğini ve Haziran ayında gri listeden çıkılabileceği yönünde ön görülerde bulundu. Yatırımcılara bilançoları takip etmesini tavsiye eden Erbaş, finansal tabloların üzerinden hisse ayrışmalarını analiz ederek portföylerine uygun kağıtlara yönelmelerini söyledi.

 

 

ALTIN ALACAKLARA DİKKAT! KRİTİK UYARI…

Altında son bir senedir ‘güvenli liman’ algısı ile portföylerde belirli bir oran ile bulundurulmasını tavsiye eden Yücel Tonguç Erbaş, yıl sonunda ons altında 2.700 – 2.800 dolar seviyelerini ve gram altında ise 2.800 – 3.000 TL aralığının hedeflendiğini söyledi.

Kurda yatay bir süreç beklediklerini dile getiren Erbaş, kurun gram altına olan etkisinin nötrleneceğini kaydetti. Ons altın ve gram altının birbirlerine paralel fiyatlamalarda olabileceğini ifade eden Tonguç Erbaş, 2.300 - 2.325 dolar seviyelerinin ons altında önemli bir destek noktası olduğunu söyledi. Bu seviyelerin kırılmadıkça altında yükselişlerin gelebileceğini söyleyen Erbaş, yaz aylarını işaret etti.  

KAYNAK: HABER7
Dilan Can Haber7.com - Muhabir-editör
Haber 7 - Dilan Can

Editör Hakkında

2001 yılında Kocaeli'de doğdu. Gazetecilik mesleğine lise yıllarında başlayarak Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2023 yılında mezun oldu. 7 yıllık gazetecilik hayatında sunucu, editör, muhabir gibi birçok görevde bulundu. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Özel Haberler Muhabiri' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 3
 • Yine 3 hafta önce Şikayet Et
  Sen bu ülkede yaşamıyor musun. Dön bir bak geriye.
  Cevapla
 • Çöküş nedenleri? 3 hafta önce Şikayet Et
  ekonomi çok iyi giderken akp nin aldığı bazı kararlar ve yaptığı bazı yanlışlar, (asgari ücret çıkarmak, eyt, kök maaş, araç muayeneleri, memur sayısını artırmak, genel müdür daire başkanı, şube müdürü, araç ve şoför sayısını artırmak) gibi bütün yanlışları tespit ettirmek için müfettişler görevlendirmesi lazım. Ekonomi harika giderken, ne oldu da birden çöküşe geçti.
  Cevapla
 • Zafer 3 hafta önce Şikayet Et
  Ne mi oldu? Deniz bitti, paraları Leyla'ya basarken yediğimiz hurmalar midemizi bozdu.
  Cevapla