TOKİ'den millet bahçelerine ilişkin açıklama

TOKİ, açıklanan tasarruf tedbirleri kapsamındaki hususlar dikkate alınarak "2053 Net Sıfır Emisyon" hedefi çerçevesinde, yapımı devam eden millet bahçesi projelerinin tamamlanacağını duyurdu.

GİRİŞ 26.05.2024 13:24 GÜNCELLEME 26.05.2024 15:46
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'ndan (TOKİ) yapılan açıklamada, iklim değişikliğiyle mücadele etmek, şehirlerdeki yeşil alan miktarını artırmak, vatandaşların sosyalleşebileceği güvenli mekanlar oluşturmak ve afet anlarında toplanma alanları kazandırmak amacıyla millet bahçeleri projelerinin gerçekleştirildiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "81 ile 81 millet bahçesi" hedefi koyduğu hatırlatılan açıklamada, kimi kesimlerin bu hedefin önemini ve gerekliliğini kavrayamadığı, kimi kesimlerin de bir gerekçeleri olmadan, sadece siyasi kamplaşma uğruna, müzmin karşıtlıklarını sergilediği ifade edildi.

Şehirlere sosyal, ekonomik ve iklimsel katkı sağladıkça millet bahçelerinin öneminin anlaşıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Muhalefetin veya bazı basın yayın kuruluşlarının, yeşil alanı artıran, karbon emisyonunu düşüren ve vatandaşlarımıza sosyal bir yeşil hayat alanı sunan millet bahçelerine karşı çıkmalarını hayretle karşılıyoruz. Millet bahçesi projelerimizin, yurdumuzun dört bir yanındaki ilçelerimizden gelen talepler ve şehirlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yapım aşamaları, faaliyet verimliliği, bakımı gibi teknik meselelerin her bahçede ayrı ayrı kontrolü ve takibi yapılmaktadır.

Yaşanan 6 Şubat depreminin yaralarını sarmaya çalıştığımız için, şüphesiz önceliğimizi afet bölgesi ihya ve inşa etmektir. Ama yaşanan deprem, bize toplanma alanlarının da önemini bir kez daha işaret etmiştir. Bu anlamda altını çizmek gerekir ki açıklanan tasarruf tedbirleri kapsamındaki hususları dikkate alarak, 2053 Net Sıfır Emisyon hedefi kapsamında yapımı devam eden millet bahçesi projelerimizi tamamlayacağız."

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 6
 • murat aydın 4 hafta önce Şikayet Et
  Gereksiz değil tabiki, ancak cebinizde 500 tl. yokken gidip lokantada 4 kişi kebap yiyemezsiniz. Ne kadar gelir, o kadar harcama. Yoksa sonu hüsranla biter
  Cevapla
 • zafergülten 4 hafta önce Şikayet Et
  geçen yaz İst-Başakşehir dekine gitmiştim,bi baktım bütün oturma kanapelerini örümcekler istila etmiş,herhalde yavrulama zamanlarıydı,parkı mesken tutmuşlar,örümceklerden oturacak boş yer bulamadım,
  Cevapla
 • Misafir 4 hafta önce Şikayet Et
  TOKİ site yönetimi kaldırımalı aylık 1000 tele ye yakın site aidatı olur mu bu fakirler için değil mi
  Cevapla
 • Karadereli 4 hafta önce Şikayet Et
  Bavulka paraların birilerine peşjeş çekilmesinden daha iyi değil mi? Rametli Topbaş döneminde Maltepe Organgazi parkına karşı olanlar şimdi orada keyifle selfi yapıyor.
  Cevapla
 • Misafir 4 hafta önce Şikayet Et
  çok aşırı maliyetle geri dönüşü çok uzun zamanları bulan bir yatırım, akıllıca harcanması gereken paralar heba oluyor
  Cevapla
 • Millet bahçesi 4 hafta önce Şikayet Et
  Kayseri'de çok uzun yılardır atıl olan çok geniş alan halkın nefes alacağı bir yer oldu, mükemmel bir iş çıkardılar, helal olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle