İŞKUR'dan 400 bin liraya kadar hibe desteği: Başvurular başladı

İŞKUR'un, işini kurmak isteyen engellilere 400 bin liraya, eski hükümlülere ise 300 bin liraya kadar sağlayacağı hibeden faydalanmak isteyenler başvurularını 7 Haziran'a kadar yapılabilecek.

GİRİŞ 26.05.2024 12:46 GÜNCELLEME 26.05.2024 16:14
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İşsizlikle mücadele çalışmaları kapsamında işveren ile iş arayanı buluşturan İŞKUR, mesleki eğitim kursları, işbaşı eğitim ve hibe programlarıyla işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesine, işsizliğin azaltılmasına ve özel politika gerektiren grupların iş gücü piyasasına kazandırılmasına katkı sağlıyor.

Engelli ve eski hükümlüler gibi özel politika gerektiren gruplara yönelik 2014'ten beri hibe programları yürüten kurum, nisan ayında engelliler için hibe miktarını 150 bin liradan 400 bin liraya, eski hükümlüler için ise 110 bin liradan 300 bin liraya yükseltmişti.

Kurum, yeni dönem hibe programları için başvuruları almaya başladı. Destekten yararlanmak isteyenler, projeleriyle 7 Haziran'a kadar e-Devlet üzerinden başvuruda bulunabilecek.

ENGELLİLERE 83 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE ÖDENEK

İŞKUR tarafından, engellilerin kendi işlerini kurmalarını ve istihdam edilmelerini desteklemek amacıyla 2014 yılından bugüne kadar 3 bin 608 projeye toplam 183 milyon liranın üzerinde ödenek aktarıldı.

Söz konusu dönemde, aynı kapsamda eski hükümlülere de 2 bin 746 proje için yaklaşık 110 milyon lira hibe desteği sağlandı.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 5
 • erdal 4 hafta önce Şikayet Et
  bulara gerek yok enerji fiytını , vrgileri ve sggk fıyatını düşürün iş yapmak isteyen yapsın. teşvk alan hemen kaçıyor.
  Cevapla
 • Misafir 4 hafta önce Şikayet Et
  Bu mantık la hemen suç işleyelim.
  Cevapla
 • İşadamı 4 hafta önce Şikayet Et
  Öyle yapacağınıza işe yerleştirin işverenlere yüzde 20 engelli yüzde 10 mahkum kotası koyun hibeleride işverene kullanın Avrupa gibi olsun bitsin bu kadar basit bu ne laubalilik yine birilerine para dağıtıyorsunuz yazıklar olsun ben bile yiğen engelli onun üstüne yeni iş proje planlıyorum insanları üçkağıtcılığa zorluyorsunuz 400 hibe 600 kredi hadi güle güle devlet takip etsin arkasını
  Cevapla
 • Askalanlı 4 hafta önce Şikayet Et
  kesinlikle
  Cevapla
 • Vatandas 4 hafta önce Şikayet Et
  Adalete bakin, adam suc islemis, üstüne birde ödüllendiriliyor... Hibe alabilmek icin bu ülkede sucmu islemek gerekiyor?
  Cevapla