Bakan Mehmet Şimşek'ten dolar yanıtı

AK Parti'nin Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti'li milletvekillerinin dolar sorusunu yanıtladı.

GİRİŞ 24.05.2024 11:04 GÜNCELLEME 24.05.2024 11:05
Bu Habere 57 Yorum Yapılmış

AK Parti'nin Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti'li milletvekillerinin dolar sorusunu yanıtladı.

Nasıl Bir Ekonomi gazetesi'nden Besti Karalar'ın haberine göre, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında ekonomi programını ve tasarruf tedbirlerini anlattı. Bakan Şimşek’in özellikle kur politikası konusunda dikkat çekici mesajlar verdiği öğrenildi. Üyelerin ''dolar yükselir mi?'' sorusuna ''bırakırsak düşer'' cevabını veren Şimşek’in, Merkez Bankası ile alım yaptıklarını, bu durumun bir süre daha devam edeceğini söylediği kaydediliyor. Bakan Şimşek’in doların uzun vadede dalgalanacağını ancak 40’a sıçramasını beklemediklerini söylediği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan MKYK toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin sunum yaptı. Toplantıda Şimşek, tasarruf tedbirlerini anlattı, MKYK üyelerinin sorularını yanıtladı.

"1 SENEYE KADAR ENFLASYON DAHA DA AŞAĞI İNER"

Bakan Şimşek konuşmasında, ekonomi programını hayata geçirme konusunda kararlı olduklarının altını çizerek, ''Enflasyonu tek haneye düşürmek en büyük hedefimiz. Şu anda tüm veriler olumlu gidiyor. Sayın cumhurbaşkanımızda programımıza tam destek veriyor. Bir seneye kadar enflasyon daha da aşağı iner, nihai hedefimiz tek haneli enflasyon, Cumhurbaşkanımız seçime rağmen programdan taviz vermedi. Yılsonu rakamları yüksek çıkabilir bu sizleri yanıltmasın. Programın etkilerini yaz döneminde, Haziran Temmuz gibi daha da çok hissedeceğiz'' dediği öğrenildi.

"TASARRUF TEDBİRLERİ UYGULANACAK, HER YERİ SIKIYORUZ"

Edinilen bilgilere göre; Bakan Şimşek, MKYK toplantısında, tasarruf tedbirlerini de kapsamlı bir şekilde anlattı. Alınan tüm tedbirlerin uygulanacağını aktaran Bakan Şimşek, ''Tedbirler uygulanacak. Bunun için her yeri sıkıyoruz'' dediği belirtildi.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 57
 • Yorgun 1 ay önce Şikayet Et
  FAİZİ indirin FAİZİ battık
  Cevapla
 • Musa 1 ay önce Şikayet Et
  Bırakında düşsün bari nedir bu çaba
  Cevapla
 • Oku Yorum 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanım dövizi bu kadar düşürme gücü ve imkanınız vardı da neden bu kadar sıkıntılar çekiyoruz vatandaş okarak. Parası olan zenginler % 60 faizden tıkır tıkır oara kazanıyor. Alt gelir seviyeli insanlar zaten kıt kanaat geçiniyor. Ekonomideki sıkıntı zenginleri daha zengin ediyor bedeli alt tabaka ödüyor. Bu nasıl adalet ?
  Cevapla
 • insan 1 ay önce Şikayet Et
  Şu an türkiye çok pahalı bir yer oldu gerek bizim için gerek dışardaki insanlar için bir restoranda yemek 600-700 lira dışarda aynı yemek tl bazında dış ülkelerde 450-500 bandında giyim de öyle teknoloji zaten kat kat fazla pahalı daireler pahalı işçilik pahalı ancak şöyle bir durum var Türkiye de doymak bilmeyen bir kesim var ! Bi de çok helal haram kavramı gitti Allah korkusu yok
  Cevapla
 • Ömer Genç 1 ay önce Şikayet Et
  Soru çok anlamlı...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle