Sarsılmaz’dan yeni mühendislik harikası: SAR9 Gen3

Türkiye’nin ilk polimer tabancasına ve ilk özgün yerli görev tabancası SAR9’a imza atan SARSILMAZ, zamanın ötesinde bir mühendislikle ürettiği SAR9 ailesinin yeni üyesi SAR9 Gen3’ü tanıttı.

GİRİŞ 21.04.2024 14:11 GÜNCELLEME 21.04.2024 18:45
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

Ülkemizin ve Avrupa’nın en büyük silah üreticilerinden Sarsılmaz, Türkiye’de ve yurt dışında çeşitli ödüller kazanan tamamen yerli tasarım ve mühendislikle üretilen tabanca serisi SAR9 ailesinin en yeni ve ileri teknolojiye sahip jenerasyonu olan Gen3’ü piyasaya sundu.

“Havada, Karada ve Denizde” sloganıyla bir ordunun ihtiyaç duyduğu silah ve mühimmat üretme kapasitesine sahip olan Sarsılmaz, SAR9 Gen3’te tasarım ve mühendislik özellikleriyle kullanıcılara yepyeni bir deneyim sunuyor. SAR9’un üçüncü nesil modelleri arasında yer alan SAR9 Gen3, Sarsılmaz’ın polimer gövde, paslanmaz kaset, yüksek alaşımlı çelik namlu ve kapak uzmanlığını en ileri düzeyde bir araya getiriyor. SAR9 Gen3 ayrıca değiştirilebilir kabza kapağı ve sırtlık, manuel emniyet ve durum göstergesi, her türlü aksesuara mükemmel uyum sağlayan picatinny ray sistemi ile birlikte geniş bir kişiselleştirme olanağı sunuyor. Sarsılmaz, tetik emniyeti, yarı kurulu sistem ve gövde emniyetini bir araya getiren geniş güvenlik özelliklerini SAR9 Gen3’te daha da ileri seviyeye taşıyor. Üst düzey kontrol sağlayan 18 derecelik kavrama açısı ve kurmayı destekleyen üst kapak, SAR9 Gen3’ün zorlu koşullarda bile en rahat şekilde kullanımını sağlayan özellikleri arasında yer alıyor. Dayanıklılık ile hassasiyeti bir araya getiren SAR9 Gen3, 90 derece tetik kırılım açısı, kısaltılmış tetik yolu ve artırılmış tetik hassasiyeti sayesinde nişan almayı kolaylaştırıyor. Art arda atışlarda maksimum performansı sağlamak amacıyla geliştirilen geniş ve sayısal olarak daha fazla soğutma kanalı, farklı açılardan namlu soğutmayı mümkün kılıyor. SAR9 Gen3, ayrıca gelişmiş fonksiyonlara sahip reddot opsiyonunu uyumlu mekanik nişan hattı ile zenginleştirmiş bulunuyor.

9 mm kalibrede olan SAR9 Gen3, 193 mm toplam uzunluk, 36 mm genişlik ve 760 gram ağırlığıyla taşıma ve kullanım kolaylığı sunarken; 15, 17 ve 19 mermili şarjör seçeneği de bulunuyor. SAR9 ailesinin yeni neslinin SAR9, SAR9 C, SAR9 Sport olarak 3 farklı modeli bulunurken, yeni seri siyah, platinum, haki, bronz ve inoks renk seçenekleriyle kullanıma sunuluyor.

Yıllık 440 bin tabanca, 120 bin piyade ve makineli tüfek üretim kapasitesi bulunan Sarsılmaz, sahip olduğu bu kapasiteyle Avrupa'nın en büyükleri arasında yer alıyor. Tamamen yerli tasarım ve mühendislikle üretilen Sarsılmaz silah sistemleri, 80’den fazla ülkeye ihraç ediliyor.

Emrullah Koçin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Emrullah Koçin

Editör Hakkında

2017'de İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına ilk olarak Genç Dergi'de başladı. Daha sonra Sadece haber.com'da internet haberciliğine başladı. 2019 yılında Haber7.com ailesine dahil olan Koçin, ''Ekonomi ve Otomobil Editörü'' olarak meslek hayatına devam etmektedir.
YORUMLAR 28
 • Vatan-taş 3 hafta önce Şikayet Et
  silah arsızın eşkiyanın elinde bol ama vatandaşa yasak. abd olduğu gibi silah edinme hakkı gelmesi lazım.. gelecek savaşlara gebe.. bir soykırım daha Türk çekmemeli
  Cevapla
 • Onur 3 hafta önce Şikayet Et
  İşçi memur kamu görevlileri ne silah taşıma hakkı verilmelidir.en az 15 yıl hizmet i olana gibi.yerli silahlar böylece ekonomiye katkı sağlayacak tır.bir kez vergi alınıp kamu görevlileri ne bu hakkın verilmesini kamu görevlileri beklemektedir.saygilarimla
  Cevapla
 • tabi 3 hafta önce Şikayet Et
  geri kim kaldı? ondan sonra beline silahı takan artistlik yapsın. al sana ekonomi.
  Cevapla
 • Ali 3 hafta önce Şikayet Et
  Fiat ne teşekkürler
  Cevapla
 • hakan 3 hafta önce Şikayet Et
  MKE nini sitesine bakacan,,,
  Cevapla
 • H.kılınç 3 hafta önce Şikayet Et
  Fiyat nekadarmış?
  Cevapla
 • Selim Sümengen 3 hafta önce Şikayet Et
  Geri tepmeyi azaltmak gerekiyor ve hemen alttaki küçük aydınlatma ışığının titrediğini gördüm güzel bir silah olmuş argeye devam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle