Beypazarı'dan 'bor' iddialarına ilişkin yeni açıklama

Beypazarı Maden Suyu, İsviçre Federal Gıda Güvenliği ve Veterinerlik Bürosu'nun "Beypazarı maden suyunun yüksek miktarda bor içerdiği" iddialarına ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

Beypazarı'dan 'bor' iddialarına ilişkin yeni açıklama
Beypazarı'dan 'bor' iddialarına ilişkin yeni açıklama
GİRİŞ 19.04.2024 13:45 GÜNCELLEME 19.04.2024 14:54
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Doğal maden suyu alanında faaliyet gösteren Beypazarı İçecek Pazarlama AŞ'den yapılan açıklamada, son dönemde İsviçre'den yapılan açıklamalarla gündeme gelen iddialara ilişkin, "Avrupa Birliği (AB) üyesi olmayan İsviçre'de yaşanan bu durum AB ve İsviçre mevzuatının farklılığından kaynaklanmaktadır." ifadesini kullandı.

Maden suyunun değerlerinin AB mineralli su kriterleri ve Türkiye Doğal Mineralli Sular Hakkında Yönetmelik limitlerine uygun olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"AB üyesi olmayan İsviçre'de yaşanan bu durum AB ve İsviçre mevzuatının farklılığından kaynaklanmaktadır. Doğal maden suyumuz, Sağlık Bakanlığı ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü denetiminde olup, üretim sıklığı ile orantılı olarak düzenli şekilde denetlenip analiz edilmektedir. Yer altında doğal olarak oluşan maden suyumuz tam 68 yıldır aynı kaynaktan, el değmeden şişelenmekte ve bütün ülkelere aynı içerikte ürün gönderilmektedir. Bu süreçte markamıza destek olan bilinçli ve değerli tüketicilerimiz ile basın mensuplarımızın ilgisine teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz."

Şirket açıklamasında, tartışmalara konu olan İsviçre kaynaklı analiz sonucuna da yer verildi.

KAYNAK: AA
Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 31
 • men 4 hafta önce Şikayet Et
  Beypazarı Bir numara
  Cevapla
 • toymaz 4 hafta önce Şikayet Et
  Allah için şimdi hakkını vermek lazım. bu alemde bir beypazarı bir de kızılay başka tanımam
  Cevapla
 • orhan 4 hafta önce Şikayet Et
  Beypazari kalite der susarim.
  Cevapla
 • Misafir 4 hafta önce Şikayet Et
  inadına bey pazari
  Cevapla
 • festakim 4 hafta önce Şikayet Et
  Beypazarı candır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle